Україна відмовилася надати притулок підозрюваному в організації замаху на президента РФ Володимира Путіна Адаму Осмаєву, Апеляційний суд підтвердив це рішення, повідомила цивільна дружина Осмаєва Аміна Окуєва.
За її словами, Осмаєв дійсно попросив притулку в Україні, однак Державна міграційна служба відмовилася навіть прийняти до розгляду цю справу.
«Хоча причини, які вказувалися у документах, більш ніж вагомі», - зазначила вона.
Це рішення, за словами Окуєвої, було оскаржене в Апеляційному суді, який 20 серпня ухвалив рішення, що підтвердило відмову в наданні статусу біженця Осмаєву, передає «Інтерфакс-Україна».
Таким чином, за словами цивільної дружини фігуранта скандальної справи, Осмаєв проситиме статусу політичного біженця у Грузії або Фінляндії.
«Ми вже передали документи грузинським чиновникам і просимо надати саме політичний притулок. Документи зараз перебуваєть на розгляді грузинською стороною», - розповіла Окуєва.
У той же час вона не виключила, що якщо Грузія відповість відмовою, то прохання про статус біженця буде направлене фінським владі.
Як раніше повідомляв ForUm, у представництві Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні заявили, що підозрюваний в організації замаху на президента РФ Володимира Путіна Адам Осмаєв попросив притулку в Україні.
ЄСПЛ прийняв рішення рекомендувати Україні тимчасово не видавати РФ головного підозрюваного у справі про підготовку замаху на президента РФ Володимира Путіна Осмаєва. ЄСПЛ ще не приступив до розгляду справи по суті, але оскільки йдеться про питання життя і смерті людини, рекомендував Україні призупинити процес екстрадиції до закінчення розгляду справи.
4 лютого в Одесі у ході спеціальної операції були затримані передбачувані злочинці, які перебували у міжнародному розшуку. Ці особи підозрюються у скоєнні вибуху в Одесі 4 січня 2012 року.
Генпрокуратура України направила кримінальну справу, порушену раніше органами МВС за ст. 263 КК України («незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»), для розслідування у слідчий відділ УСБУ Одеської області. П’янзін, який отримав при інциденті травми, був затриманий і почав активно співпрацювати зі слідством, повідомивши, що лідером їхньої групи був Осмаєв (його затримали в Одесі у лютому).
У лютому в СБУ підтвердили інформацію про те, що російські і українські спецслужби запобігли плану затриманих в Одесі Осмаєва і П’янзіна вчинити замах на прем'єр-міністра Росії Путіна після президентських виборів у РФ.
У березні 2011 року свідчення підозрюваних дозволили порушити стосовно затриманих справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 258-3 КК України («створення терористичної організації»), ст. 14, ст. 258 КК України («підготовка теракту»).
Генпрокуратура України після затримання підозрюваних отримала запит від Генпрокуратури РФ про видачу підозрюваних. Апеляційний суд Одеської області 14 серпня підтримав пропозицію прокуратури про екстрадицію в Росію Осмаєва, однак після рекомендацій ЄСПЛ процедура була припинена.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом