Закон «Про екстрену медичну допомогу» передбачає централізацію управління та фінансування швидкої медичної допомоги на обласному рівні. Про це, як передає кореспондент ForUm`у, під час брифінгу повідомила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.
За її словами, це дозволить створювати єдині центри екстреної допомоги у рамках регіону.
«Централізація також дає можливість поступово вирішувати проблеми зі швидкістю прибуття карет швидкої допомоги до пацієнтів, - заявила вона. - Далі, у законі чітко розподілена відповідальність усіх учасників надання меддопомоги. Прописано, що в систему «швидкої» входять оперативні бригади, центральна диспетчерська та приймальне відділення лікарні, а також - в обов'язковому порядку - спеціальний лікар у приймальному відділенні, що займається невідкладними станами».
За її словами, якщо швидка допомога доставляє пацієнта до лікарні, але його стан погіршується, то, відповідно до закону, найближча лікарня, незалежно від форми власності, зобов'язана прийняти пацієнта і надати йому необхідну допомогу.
Акімова звернула увагу на норми закону, що визначають обов'язок як звичайних громадян, так і медиків надавати невідкладну медичну допомогу. «Даний закон зобов'язує надавати долікарську допомогу рятувальників аварійних служб, пожежної охорони, працівників різних підрозділів міліції, фармацевтичних працівників, провідників пасажирських вагонів, бортпровідників і тому подібне», - зазначила вона і додала, що цей закон створює законодавчу базу для нового підходу до системи організації екстреної допомоги по всій країні.
Нагадаємо, 14 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 5081-VI «Про екстрену медичну допомогу».
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом