Протягом останньої доби, 13-14 серпня 2012 року, обсяг стічних вод, що надходять на очисні споруди Бортницької станції аерації, збільшився у півтора рази, повідомляє прес-служба ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал».

Так, якщо у неділю, 12 серпня, добовий обсяг стоків становив 660 тис. куб.м, то за минулу добу він зріс до майже 1 млн 100 тис. куб.м.

Зокрема, найбільша кількість стічної рідини у понеділок надходила у період з 15:00 до 22:00. Наприклад, на спорудах II-ї черги буквально за годину обсяг різко збільшився з 200 до 300 тис. куб.м.

«Незважаючи на те, що проектна потужність станції становить 1 млн 800 тис. куб.м на добу, сьогодні її практичні можливості очищати стічні води значно обмежені через критичну зношеність споруд і устаткування, - йдеться у повідомленні. - Це зумовлено також тим, що насосна станція перекачки стічних вод I-го підйому не працює, оскільки перебуває на ремонті після аварії на підводному Лівобережному колекторі 17 січня цього року на території БСА».

Крім того, враховуючи постійні перевищення концентрацій забруднюючих речовин у столичних стоках, очищення яких взагалі не передбачалася проектом БСА, поки 700-800 тис. куб.м - це максимальний добовий обсяг, який ще можна очистити згідно з чинними нормативними показниками.

Також ситуація ускладнюється тим, що через велику кількість опадів у стічні води потрапляє багато піску, бруду і сміття, яке додатково виснажує і без того застаріле обладнання станції. Нагадаємо, що навіть при відсутності дощів на очисні споруди щотижня надходить більше 100 тис. куб.м піску.

Зазначається, що зазвичай причиною потрапляння зливових вод на очисні споруди БСА стають несанкціоновані втручання у мережі промислово-побутової каналізації. Зокрема, мова йде про самовільне зняття кришок люків камер колекторів з метою уникнення підтоплення території під час зливи або підключення підприємств до мереж побутової каналізації у разі відсутності поруч з об'єктом дощової системи водовідведення.

«Особливо гостре занепокоєння викликає зараз і стан мулових полів БСА. Осад, який залишається після очищення надлишкової кількості стоків, вже майже переповнив мулові карти, що може у будь-який момент призвести до виливу на присадибні ділянки жителів с.Ревне Бориспільського району», - йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим Київводоканал звернувся у Головне управління комунального господарства з проханням прискорити роботи з будівництва додаткових дамб на мулових майданчиках №2.

Крім того, Київводоканал звертає увагу киян і столичних підприємств: наслідки неналежної експлуатації мереж дощової та промислово-побутової каналізації можуть обернутися екологічним лихом не лише для Києва, а й для прилеглих територій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

318