Важливо прискорити створення регіональних контактних центрів у всіх областях України для побудови ефективної уніфікованої національної системи обробки звернень до органів влади за принципом «єдиного вікна». Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України, коментуючи інформацію про реакцію влади на звернення громадян з приводу екологічних проблем деяких регіонів, повідомили ForUm'у в прес-службі РНБОУ.
«Обов'язок влади на всіх рівнях - щодня вирішувати проблеми людей. Створення урядового контактного центру показало, що багато громадян отримали додаткову можливість прискорити вирішення своїх проблем, простіше достукатися до чиновників», - сказав Клюєв.
Він нагадав, що уряд прийняв рішення про створення загальнодержавної системи роботи із зверненнями громадян на початку поточного року, і в декількох регіонах вже завершується створення відповідних обласних контактних центрів.
Клюєв повідомив, що нещодавно прем'єр-міністр України Микола Азаров підписав доручення керівникам обласних адміністрацій про прискорення створення подібних центрів в усіх областях.
Секретар РНБО зазначив, що урядовий контактний центр допоможе із забезпеченням усіх регіональних центрів необхідним обладнанням і вже підготував для них уніфіковане програмне забезпечення.
«Головне завдання органів місцевого самоврядування - щодня вирішувати проблеми громадян, відстоювати їхні інтереси. У свою чергу центральна влада робить все, щоб максимально спростити доступ людей до чиновників, створити для нормального контакту всі організаційні і технічні умови», - зазначив Клюєв.
За його словами, громадяни повинні знати всі телефони, за якими вони можуть зателефонувати й отримати допомогу і підтримку. «З'єднання ідеології відкритості влади з сучасними електронними технологіями дасть відчутні результати за однієї умови: влада зобов'язана позбавлятися від байдужих чиновників, всіляко заохочуючи тих, кому небайдужі проблеми людей», - заявив Клюєв.
Він зазначив, що чинний протягом другого року урядовий контактний центр щотижня отримує 8-10 тисяч звернень. Співробітники центру аналізують їх, і або самі консультують громадян, або направляють ці звернення до відповідних органів державної влади для подальшої реакції.
Клюєв заявив, що є хороші приклади, коли пильність громадян допомогла оперативно відреагувати на порушення екологічних стандартів низкою великих підприємств, зупинивши істотне забруднення навколишнього середовища. «Сьогодні для України актуальним є питання недопущення природних, екологічних і техногенних катастроф, які набагато легше попередити, ніж ліквідувати їх наслідки», - сказав секретар Ради безпеки України.
Він також нагадав, що йде підготовка до запуску системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, що дозволить поліпшити координацію дій всіх рятувальних служб України. Подібна система вже багато років діє в країнах Євросоюзу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом