Вітчизняний оборонно-промисловий комплекс з часом має стати одним з двигунів розвитку та розширення високотехнологічних секторів економіки України. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи прийняття на озброєння українською армією нового сучасного бронетранспортера БТР-4Е вітчизняного виробництва, повідомили ForUm'у в прес-службі РНБОУ.
За його словами, отримання українською армією нових зразків озброєнь стає доброю традицією. Клюєв висловив упевненість, що у майбутньому можна очікувати оснащення вітчизняної армії низкою інших сучасних зразків військової техніки та озброєнь.
Дуже важливо, що нові зразки, які надійшли до Збройних сил України останнім часом, практично повністю складаються з комплектуючих вітчизняного виробництва. Він нагадав, що БТР-4 на 100% складається з вітчизняних комплектуючих і оснащений озброєнням українського виробництва.
Україна впевнено виходить в лідери на світовому ринку бронетехніки, заявив Клюєв. Якщо раніше наша країна славилася своїми транспортними і пасажирськими літаками і авіадвигунами, то в найближчі роки за пальму першості в українському оборонному експорті будуть змагатися і вітчизняні виробники танків і бронемашин.
Секретар РНБОУ підкреслив, що сучасні бронетранспортери українського виробництва не просто не поступаються, а по деяких параметрах перевершують свої зарубіжні аналоги. Клюєв заявив, що закордонні партнери задоволені української технікою і тим, як вона себе показує під час різних міжнародних навчань у порівнянні із зразками виробництва інших держав.
Секретар РНБО нагадав, що Україна також планує запуск спільного виробництва бронетранспортера БТР-4 з казахстанським АТ «НК «Казахстан Інжиніринг». Планується, що наша країна забезпечить не тільки поставку технологічних ліній і комплектуючих для спільного виробництва БТР-4 на території Казахстану, але також проведе навчання місцевого персоналу. У травні підписано угоду про спільне виробництво сотні бронемашин, повідомив Клюєв.
За його словами, багато критиків не розуміють дуже важливої речі: технологічна військова міць держави і її економічний потенціал значною мірою взаємозалежні. Україна просто зобов'язана розвивати свій військово-промисловий комплекс, у результаті оснащуючи власну армію сучасною ефективною зброєю і технікою, підкреслив секретар РНБО.
Клюєв нагадав, що у 2012 році для потреб ЗСУ планується ввести в дію 15 кораблів, відремонтувати або модернізувати 36 літаків і вертольотів. Станом на сьогоднішній день на озброєння прийнято 12 модернізованих літаків МіГ-29, Су-25 і Л-39, які проходять випробування в частинах тактичної авіації, а також на озброєння нещодавно прийняті парашутна система «Барс-С», наземна радіолокаційна станція П- 18 «Малахіт» та інші.
БТР-4Е розроблений державним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О.Морозова» спільно з низкою інших вітчизняних підприємств.
БТР-4Е оснащений вітчизняними зразками озброєння, зокрема такими, як 30-міліметрова автоматична гармата ЗТМ-1 виробництва Кам'янець-Подільського заводу точної механіки, яка також нещодавно була поставлена на озброєння української армії. Також БТР-4Е оснащений протитанковим ракетним комплексом «Бар'єр» виробництва Київського конструкторського бюро «Луч», гранатометом КБА-117 виробництва КБ «Артилерійське озброєння», кулеметом виробництва Київського заводу «Маяк» та іншими. Зазначені зразки озброєння об'єднані в єдину систему управління вогнем, також створену вітчизняними виробниками.
Нагадаємо, наказ про прийняття на озброєння нового вітчизняного бронетранспортера БТР-4Е підписаний міністром оборони України Дмитром Саламатіним 24 липня 2012 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом