Пляжі Києва закриті через підвищений вміст кишкової палички у воді. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив на прес-конференції на тему «Цвітіння» водойм і його вплив на організм людини» головний позаштатний дитячий імунолог Міністерства охорони здоров'я України Федір Лапій.

Він підкреслив, що цвітіння синьо-зелених водоростей не є причиною закриття пляжів.

Імунолог також порадив не купатися у фонтанах, оскільки там відбувається рециркуляція води без її очищення.

Серед найнебезпечніших літніх хвороб він назвав лептоспіроз, що поширюється щурами, й ентеровірусні захворювання. Щоб уникнути інфікування, лікар порадив дотримуватися правил гігієни, зокрема, тримати руки в чистоті і не купувати їжу на стихійних ринках.

У свою чергу старший науковий співробітник відділу екології водоймищ Інституту гідробіології НАНУ Юрій Плігін повідомив, що цвітіння водоймищ з кожним роком скорочується. «Така тенденція зберігатиметься, якщо цьому не перешкодить людина, скидаючи воду з підвищеним вмістом органічних речовин, особливо фосфатів. Цього року цвітіння водоростей у водоймищах Києва ще не було. Зараз починається другий раунд підвищення температури, і не виключено, що найближчим часом цвітіння таки розпочнеться», - сказав він.

Плігін пояснив, що цвітіння водоростей поступово зникає через розвиток екосистеми водосховищ. «Це пов'язано з тим, що під час залиття водосховищ були затоплені родючі ґрунти. Вони містили органічні речовини, які були поживним бульйоном для синьо-зелених водоростей. Але з часом ці речовини вимивалися вниз по Дніпру», - зазначив він.

Еколог назвав найбільш екологічно небезпечні водні об'єкти Києва.

«Це очисні споруди у Вишгороді, Подільський колектор, масив Русанівських садів, Дарницький меліоративний канал, Нижні сади, а також система озер у районі Московського моста і річка Либідь, які збирають зливові води столиці».

Нагадаємо, санепідемслужба заборонила купання на всіх пляжах Києва.

Аліна Єремєєва,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

703