Міністерство охорони здоров'я України висловлює стурбованість з приводу того, що реабілітація екс-прем'єра Юлії Тимошенко триває вже досить тривалий термін, не властивий для лікування і профілактики таких проблем, які діагностовані у пацієнтки. Про це ForUm'у повідомили у прес-службі МОЗ.
У відомстві зазначають, що лікування будь-якого захворювання здійснюється відповідно до протоколів лікування.
«Українські протоколи лікування повністю відповідають європейським вимогам, а дотримання визначених протоколами рекомендацій передбачає позитивні зміни стану здоров'я пацієнтів через конкретний проміжок часу», - йдеться у повідомленні.
МОЗ висловлює стурбованість з приводу того, що реабілітаційні курси Тимошенко у Центральній клінічній лікарні м.Харкова тривають вже майже три місяці. Адже такі тривалі терміни проведення процедур, з міжнародної лікувальної практики, є неприйнятними і не характерними для лікування такого поширеного серед населення захворювання, яке діагностовано у пацієнтки. Крім того, не виключено, що це може призвести до негативних для пацієнта наслідків, зазначається у повідомленні.
Крім того, у МОЗ занепокоєні тим фактом, що німецькі лікарі не повідомляють про тривалість подальшої реабілітації Тимошенко, досягнуті проміжні результати, а також про перспективи стану здоров'я пацієнтки.
«Наголошуємо, що зараз українським медикам невідомо нічого про дотримання протоколів лікування німецькими лікарями», - уточнюється у повідомленні.
Згідно з повідомленням, українські лікарі бачать у ситуації, що склалася, наявність не тільки медичних аспектів, але також і інших, не виключено, що політичних, зокрема, у поведінці як пацієнтки, яка продовжує скаржитися на відсутність полегшення, так і німецьких лікарів, які з невідомих для українських медиків причин не хочуть робити висновки про стан здоров'я Тимошенко і про тривалість її подальшого перебування у ЦКБ №5 (яка була обрана для Тимошенко німецькими лікарями).
Прес-служба нагадує, що німецькі фахівці клініки «Шаріте» контролюють процеси обстеження і реабілітації Тимошенко, а також беруть у цьому безпосередню участь вже більше п'яти місяців, починаючи з лютого поточного року, коли на вимогу пацієнтки була створена міжнародна медична комісія лікарів, у яку ввійшли і німецькі, і канадські фахівці.
Як раніше писав ForUm, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році. Вона відбуває покарання у Качанівській виправній колонії у Харкові з кінця грудня 2011 року.
9 травня Тимошенко була переведена із Качанівської виправної колонії у Центральну клінічну лікарню «Укрзалізниці» у Харкові для проведення міжнародною медичною комісією курсу реабілітації.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом