13 липня 2012 р. у приміщенні Президент Готелю м. Києва розпочалася конференція «Федеративна Україна», в якій взяли участь юристи, політологи, експерти, журналісти і блогери з різних регіонів країни.
«Причини кризи місцевого самоврядування криються в розкрученому маховику унітарної держави. Представники центральної влади в багнети сприймають будь-яку ініціативу з місць. І якщо для того, щоб зупинити перетік повноважень до місцевих органів влади, потрібно бути правовим нігілістом - влада легко йде на це», - сказав у своєму виступі Василь Німченко (Громадський рух «Український вибір»).
Він також нагадав, що у світовому просторі найсильнішими і найбільш розвиненими є федеративні держави (понад 25), на частку яких припадає вісімдесят відсотків валового продукту усіх жителів Землі.
«Коли ми говоримо про федералізм, ми повинні розуміти, на якому фундаменті ми будуємо федерацію. Якщо мова йде про федералізацію за національним принципом - ми повинні розуміти, що федерації, що виникли на такій основі, не надто життєздатні. Досвід Чехословаччини чи Югославії говорить про це. Але є ще одна форма - федералізація за територіальним, економічно обґрунтованим принципом», - зазначив Василь Німченко.
Про це говорив і політичний оглядач Андрій Булгаров: «Ми повинні усвідомлювати, що федералізація - це отримання територіями економічної самостійності, а значить, соціально-економічний розвиток федеральних округів - завдання керівництва федеральних утворень». Він додав, що необхідно підходити до формування кордонів і центрів нових федеративних суб'єктів з позиції економічної доцільності та максимальної зручності всіх жителів федеративного утворення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом