У спекотний період року тепловий режим на робочому місці повинен становити від 18 до 25°. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції заявив заступник головного державного санітарного лікаря м.Києва Юлій Жигалов.
За його словами, різниця між температурою на вулиці і на робочому місці не повинна бути більше 5-7°. «Інакше можна підхопити бронхіт, запальне захворювання дихальної системи, адже адаптаційні можливості організму не безмежні», - зазначив він.
Жигалов порадив працівникам, які не задоволені мікрокліматом на робочому місці, звертатися до профспілок чи санстанції.
Він підкреслив, що, згідно із законодавством, СЕС можуть проводити додаткові перевірки на підприємствах. «Працю у нас можна умовно розділити на легку, середньої тяжкості та тяжку. Там, де праця вважається легкою або середньої тяжкості, СЕС проводить перевірки раз на три роки. На підприємствах з тяжкими умовами праці, а також на виробництві, де люди працюють з речовинами I-II класу небезпеки, перевірки проводяться раз на рік», - поінформував Жигалов.
Він пояснив, що якщо у СЕС направляють відповідні заяви, то організація повинна відреагувати і провести лабораторну перевірку мікроклімату на робочих місцях (температура повітря, вологість, швидкість руху повітря).
За його словами, середня вартість такої перевірки може становити від 150 до 300 грн. «Платить за ці вимірювання роботодавець. Якщо зафіксовані порушення, на нього накладають штраф від 51 до 425 грн. При повторній фіксації порушень можлива тимчасове зупинення виробництва. Але на моїй пам'яті таких випадків не було», - заявив він.
Також Жигалов розповів, що у зв'язку зі скаргами офісних працівників було проведено 55 перевірок. «Порушення були встановлені тільки в одному випадку і то – за параметром вологості повітря», - підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом