Протягом трьох днів поточного тижня у частинах і підрозділах аеромобільних військ і військ спеціального призначення Збройних Сил України інтенсивно проводяться заняття зі стрибкової підготовки, яка є головним елементом бойової підготовки воїнів-десантників.


Як повідомили ForUm'у у прес-службі Міністерства оборони України, з початку цього року у частинах повітрянодесантних і аеромобільних військ, військ спецпризначення відчутно зросли темпи стрибкової підготовки у порівнянні з попередніми роками, коли через відсутність авіаційного палива стрибки з парашутом були зведені до мінімуму. Траплялося, що десантники за весь період служби жодного разу не піднімалися у небо.

 

«Протягом першого півріччя 2012 року виконано більше 17 тисяч стрибків з парашутом, що на 6000 стрибків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Стрибки здійснювалися з вертольотів Мі-8, військово-транспортних літаків Ан-26 та Іл-76 з різних висот і на різних швидкостях. Вперше за останні 8 років спецназівці полку, який дислокується у Кіровоградській області, здійснили нічні стрибки з парашутом з вертольота Мі-8МТ та отримали практичний досвід десантування вантажів», - йдеться у повідомленні.

Близько 250 офіцерів і курсантів Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного у ці дні виконують стрибки з парашутом на Львівщині. Кожен курсант аеромобільного факультету під час навчання повинен виконати не менше 7 стрибків на рік. Однак практика показує, що в Академії Сухопутних військ ця норма у поточному році буде перевищена мінімум удвічі.

 

Міністр оборони України Дмитро Саламатін зазначив, що значне збільшення кількості стрибків з парашутом десантниками забезпечить їм повноцінну бойову підготовку.

«Сьогодні стрибки з парашутом для наших десантників - звичайне явище, а не екзотика, як це було ще кілька років тому», - підкреслив Саламатін.

 

У цілому у Збройних Силах України до кінця 2012 року заплановано здійснити 34 000 стрибків з парашутом.

Як повідомляв ForUm, на сьогоднішній день середній наліт на одного військового льотчика складає більше 20 годин.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

660