Паралельно з жорсткістю покарання за телефонний тероризм необхідно проводити виховну та інформаційну роботу серед населення, особливо серед підлітків. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи підписання Президентом України закону «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян», повідомили ForUm'у у прес-службі РНБОУ.
За словами Клюєва, парламент модернізував законодавство відповідно до норм цивілізованого світу.
Секретар РНБО зазначив, що в інших країнах трапляються навіть більш жорсткі заходи покарання за неправдиві повідомлення про вибухові пристрої, наприклад, тюремне ув'язнення терміном до 10 і навіть до 20 років.
Клюєв підкреслив, що люди часто не розуміють всієї серйозності наслідків своїх вчинків. На його думку, шкільна програма обов'язково повинна включати інформування підлітків про існуючу відповідальності. «У випадку з евакуацією аеропорту і затримкою десятків авіарейсів мова може йти про багатотисячні і навіть багатомільйонні збитки. До того ж помилкові повідомлення про вибухівку у місцях масових скупчень людей можуть призвести не просто до паніки, але і до численних жертв».
«У ході підготовки до проведення Євро-2012 наші фахівці уважно вивчали подібні випадки у світовій практиці: паніка у натовпі надзвичайно небезпечна. Люди повинні розуміти, що це далеко не жарти», - сказав секретар РНБО.
Як повідомлялося, прийнятий 7 червня Верховною Радою за ініціативою Кабінету Міністрів законопроект передбачає вилучення із санкції частини 1 статті 259 Кримінального кодексу таких альтернативних видів покарання, як штраф, арешт і обмеження волі, з одночасним встановленням покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років .
Крім того, закон посилює санкції за здійснення тих же дій, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або здійснені повторно, і збільшує строк позбавлення волі з 2-7 років до 4-8 років.
Як відомо, в останні роки в Україні кількість судових рішень, заснованих на застосуванні цієї статті, постійно зростає: якщо у 2009 році їх було 32, то у 2011-му - вже 62.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом