В Україні є шанс дожити до пенсії майже 70% чоловіків і більше 85% жінок, повідомила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко.

Фахівець додала, що після досягнення непрацездатного віку тривалість життя для чоловіків становить у середньому 15,5, а для жінок - більше 20 років, передає «ТСН».

У зв'язку з такими сумними показниками Ткаченко висловила переконання, що державі слід виділяти більше коштів на охорону здоров'я.

«Те, що є зараз, недостатньо. Це велика проблема. Повинна бути створена відповідна структура для медичного обслуговування українців - на це владі, в першу чергу, слід робити акцент», - сказала вона.

Як повідомляв ForUm, закон про пенсійну реформу був прийнятий парламентом 7 липня 2011 року. Однак спікер не підписував його у зв'язку з тим, що в тексті документа були виявлені неточності.

6 вересня Верховна Рада усунула неузгодженості в законі. 10 вересня документ підписав Президент.

Законом передбачається підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років, підвищення страхового стажу до 30 років для жінок і до 35 - для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 62 років. Розмір максимальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, обмежується на рівні 7640 грн. Також закон знижує з 90% до 80% заробітну плату для нарахування пенсій держслужбовцям.

Також законом передбачено створення приватних пенсійних фондів і т.п.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

617