Банки і українські правоохоронці готові протидіяти кіберзлочинності під час Євро-2012. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, йшлося на прес-конференції на тему: «Чи готові українські банки до Євро-2012?»
Зокрема, як заявила голова комітету НАБУ з банківської інфраструктури і платіжних систем Олеся Данильченко, протягом півтора року проводиться цілеспрямована спільна робота Національного банку України, МВС, Асоціації ЕМА з питання ризиків у процесі Євро-2012.
Ще у 2011 році був затверджений Порядок взаємодії учасників ЕМА та Департаменту боротьби з кіберзлочинністю МВС України. Цей документ – дорожня карта якісної та оперативної протидії шахрайським операціям з використанням платіжних карт на території України. Що стосується банків, то вони використовують систему «EXCHANGE-online».
«Банки знають про ті випадки (шахрайства, спроби шахрайства. - Ред.), які є. Всі дані з'являються у системі у режимі он-лайн: як тільки якийсь банк виявив у себе загрозу, розміщує повідомлення, яке отримують інші учасники обміну. Вони можуть застосувати превентивні заходи», - сказала Данильченко.
І додала, що ця інформація може стосуватися шахрайського використання карток, терміналів торговельної мережі, спроб отримати і зчитати інформацію з картки і т. д.
У свою чергу, заступник начальника Управління у боротьбі з кіберзлочинністю МВС України Леонід Тимченко пояснив, що даний вид злочинності розвивається так само стрімко, як і Інтернет, інформаційне поле, технології, і має транскордонний характер.
Незаконні операції з викрадення фінансової інформації сьогодні на першому плані міжнародної кіберзлочинності. Шахрайські операції щодо використання реквізитів платіжних карток – масове, поширене явище.
«Немає чіткого портрета кіберзлочинця, фотороботів також не існує. Ним може бути і чоловік, і жінка, і юнак, і досить доросла людина», - зазначив Тимченко.
Також він нагадав, що, згідно з українським Кримінальним Кодексом, ст. 200 і ст. 190 за такі види злочинів передбачене покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.
Крім того, він зазначив, що в Україні йде серйозна робота з протидії даному явищу. Наприклад, за словами Тимченка, у 2011 році було виявлено 45 зчитувальних пристроїв або слідів від них, за чотири з половиною місяці цього року – 25. Але це не означає, що пристроїв стало більше, просто їх стали частіше виявляти.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом