Повернувши через контрольний пакет акцій Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат у держвласність, Україна продовжила з'ясовувати відносини з іноземними інвесторами. Які, у свою чергу, погрожують продовжити з'ясування відносин на міжнародній арені. Про це пише сайт «Коментарі» у матеріалі «Суд залишив росіян без Запорізького алюмінію».

Як повідомляє видання, 23 травня Київський апеляційний господарський суд знову ухвалив рішення щодо повернення 68% акцій Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату на користь держави. Рівно рік тому вже приймалося рішення відібрати ЗАлК у його нинішнього власника, російського конгломерату РУСАЛ, що отримав контроль над заводом у 2007 році.

«Управління українським активом у РУСАЛа практично завжди була затьмарена проблемами, причому обумовлені вони винятковим ставленням держави до підприємства», - повідомляють «Коментарі».

З 2009-року діяльність ЗАлКу для РУСАЛа була збитковою через підвищені тарифи на електроенергію, за якими комбінат змушений був закуповувати ресурси для своєї роботи. Одночасно з економічним, на підприємство чинився й адміністративний пресинг, кінцевою метою якого було отримання контролю над ЗАлКом через повернення комбінату у держвласність.

РУСАЛ вважає розпочату битву незаконною і збирається боротися з Україною вже у міжнародних інстанціях. Зокрема, розглядається варіант звернення у Міжнародний центр розгляду інвестиційних спорів (при Міжнародному банку реконструкції та розвитку).

Володимир Ващенко, засновник юридичної фірми «Бугай, Ващенко і партнери», що представляє інтереси РУСАЛа у сутичці з українською державою, каже, що останнє судове засідання нагадувало фарс. Ващенко також вважає, що реприватизація могла бути розпочата в інтересах певного представника вітчизняного бізнесу.

«Складається враження, що влада планомірно перекроює всі ринки і виштовхує тих, хто став з яких-небудь причин неугодним. Якщо після переходу комбінату в інші руки влада знизить йому тарифи на електроенергію, значить, саме заради нового власника і затівався увесь цей процес», - вважає Володимир Ващенко.

Як пише видання, версію про те, що комбінат збираються передавати в руки іншому інвестору, побічно підтвердили слова запорізького губернатора, який повідомив, що у разі повторної реприватизації «реакція потенційних інвесторів буде блискавичною».

«Оскільки світові виробники алюмінію зараз переживають нелегкі часи через нестабільний попит, про їхню зацікавленість у цьому підприємстві навряд чи може йти мова. Так що на увазі мається, очевидно, саме вітчизняний власник», - підкреслюють «Коментарі».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

6434