Генеральний прокурор України Віктор Пшонка вважає, що судові слухання за обвинуваченням трьох жителів Миколаєва у скоєнні злочинів відносно Оксани Макар доцільно зробити частково відкритими, повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.

Пшонка нагадав, що під час першого судового засідання державні обвинувачі у цій справі вже висловлювалися про необхідність відкритості судового процесу, проте суд ухвалив рішення про слухання справи у закритому режимі.

«Якщо говорити про мою особисту позицію, то я однозначно вважаю, що слухання у справі має бути публічним, за винятком окремих засідань, де будуть вивчатися докази, які не підлягають розголошенню (тобто інтимного характеру)», - заявив Генпрокурор.

«Цей страшний, садистський злочин, не має виправдання. І будь-які розмови про можливість уникнення злочинцями відповідальності безпідставні. Я неодноразово заявляв і ще раз повторюю – вони понесуть покарання, всі до одного, так, як цього вимагає Кримінальний кодекс», - додав Пшонка.

Також він підкреслив, що необхідно повторно звернутися до суду з боку держобвинувачення з клопотанням про часткову відкритість судового процесу у справі Макар.

Нагадаємо, 10 березня у Миколаєві троє 19-річних хлопців заманили у квартиру Оксану Макар, зґвалтували її, а потім, щоб приховати сліди злочину, придушили і спробували спалити живцем. Дівчина вижила, але перебувала у вкрай тяжкому стані, їй ампутували руку і стопи. 29 березня Макар померла.

11 березня підозрювані були затримані, проте двох із них відпустили під підписку про невиїзд. Після проведення акції протесту жителями Миколаєва 13 березня були заарештовані всі троє співучасників цього злочину.

Відносно підозрюваних були порушені кримінальні справи, які були згодом перекваліфіковані на статтю про умисне вбивство. За подібні злочини покарання може бути як позбавлення волі до 15 років, так і довічне ув'язнення.

24 травня відбулося попереднє слухання, а сам розгляд справи призначено до судового розгляду на 12 червня.

Як повідомляв ForUm, міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко вважає, що процес над особами, яким пред'явлене звинувачення у скоєнні особливо тяжких злочинів проти особи – зґвалтування, вбивство з особливою жорстокістю, повинен бути відкритим.

Суд прийняв рішення і ухвалив, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, судовий розгляд проходитиме у закритому режимі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

6500