Столиця утримала лідируючі позиції у рейтингу великих міст України, який проводився сайтом Сomments.ua. Як вказують укладачі, рейтинг формувався за 25 критеріями, що характеризують демографічну ситуацію та безпеку життя, зайнятість, доходи і витрати населення, витрати міських бюджетів на душу населення, розвиток міської інфраструктури протягом минулого року.
Київ набрав найбільшу суму балів - 896. Причому найближчий переслідувач - Севастополь - відстає від нього на 89,5 бала.
Найкращі показники - 45 балів з 45 можливих - отримав за такими критеріями, як зарплата штатних працівників, роздрібний товарообіг підприємств, обсяг нефінансових послуг, реалізованих населенню, видатки бюджету на освіту (у перерахунку на душу населення) і на охорону здоров'я.
«Київ на першому місці за розміром середньомісячної зарплати штатних працівників підприємств, установ, організацій - 4012 грн. При цьому на кожну сотню городян припадає майже 45 штатних працівників - це також найвищий показник в Україні», - пишуть Сomments.ua.
По 44 бали столиця заробила за низький рівень безробіття, а також за великі витрати на культуру і мистецтво і солідний бюджет розвитку. Більшість цих критеріїв відображають роботу міської влади.
А от найгіршим показником Києва за підсумками 2011 року є «соціальний захист та соціальне забезпечення». Нагадаємо: глава Київської міської державної адміністрації Олександр Попов поставив завдання максимально зорієнтувати міський бюджет 2012 року на соціальний захист. Однак при цьому не забувати про розвиток міста.
Рейтинг розвитку міст в 2011 році проводився за 25 критеріями, які створюють п'ять груп по п'ять критеріїв у кожній. Умовні назви груп: «Демографічна ситуація і безпека життя», «Зайнятість та доходи населення», «Витрати населення», «Видатки місцевих бюджетів на населення», «Розвиток міської інфраструктури». Для порівняння бралися дані за 2011 рік, отримані у територіальних підрозділах Держстату, МВС і безпосередньо у меріях міст. При цьому абсолютні показники (наприклад, у гривнях або квадратних метрах) співвідносилися з кількістю жителів. По кожному із критеріїв нараховувалися бали - від 45 за найкращий показник до 1 за найгірший. Потім ці бали були підсумовані, що і дало можливість отримати загальний рейтинг: чим більше балів, тим вище місце.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом