«Встановлено, що згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про розподіл медичного обладнання, яке закуплено відповідно до інвестиційного проекту у 2009 році» управлінням охорони здоров'я Миколаївської ОДА, отримано для розподілу по області медичне обладнання, у тому числі 24 апарати штучної вентиляції легень «Carina System» виробництва «Drager medical» вартістю 21 167 євро кожен (що на момент закупівлі становило 207 482 грн)», - йдеться в повідомленні.
Зазначені апарати призначені для проведення штучної вентиляції легень, як у лікувальних установах, так і при транспортуванні хворих. Апарати в установленому законодавством порядку введені в експлуатацію і використовуються на сьогоднішній день.
Згідно з інформацією заступника начальника управління охорони здоров'я Миколаївської обласної державної адміністрації Дячука Ю.К. та головного лікаря міської лікарні № 3 м. Миколаєва, з моменту їх поставки і до теперішнього часу будь-яких нарікань на роботу зазначених апаратів не надходило.
«Апарат успішно пройшов тестування, всі режими вентиляції і захисту пацієнта функціонують згідно з нормальним режимом, відхилень не встановлено», - повідомив завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Миколаївської обласної лікарні та обласного метролога охорони здоров'я.
Апарат має запобіжну систему, яка не дозволяє перевищувати тиск суміші в легені пацієнта. За період перебування на штучній вентиляції легенів тиск повітря, що вливався Макар, не перевищував 15-24 см. водяного стовпа, що є безпечним і оптимальним за будь-якого стану пацієнтки. Також зазначений апарат має запобіжну систему, яка сигналізує про розгерметизацію дихального контуру «апарат-пацієнт».
Крім того, згідно з поясненнями завідувача відділенням Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи, апарати штучної вентиляції легень (незалежно від конструкції) влаштовані таким чином, що навіть при завданні неадекватних параметрів роботи апарату медичним персоналом, апарат автоматично відключається, що свідчить про те, що розриви легень у результаті неправильного використання зазначеного апарату неможливі.
Також завідувач відділенням Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи зазначив, що, оскільки на сьогоднішній день у розпорядженні фахівців обласного бюро відсутні медичні дані про результати розтину трупа Макар, зараз у них відсутні підстави для можливості заключення про наявність зв'язку між смертю зазначеної громадянки і використанням апарату штучної вентиляції легенів лікарями міської лікарні № 3 м. Миколаєва.
Таким чином, нанести баротравму апаратом штучної вентиляції легень «Carina System» неможливо.
Нагадаємо, Генпрокуратура України доручила прокуратурі Миколаївської області перевірити якість апарату для штучної вентиляції легень в миколаївській лікарні, до якого була підключена Оксана Макар, яка постраждала від зґвалтування і підпалу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом