Система теплопостачання в Україні повинна залишитися переважно централізованою. Про це на прес-конференції сказав голова Ради Європейсько-українського енергетичного агентства Дейв Янг, передає кореспондент ForUm'у.

«В Україні з'являється все більше локальних та індивідуальних котелень - але це не найкраще вирішення проблеми. Наприклад, індивідуальні газові котли зберігають залежність країни від газу з Росії і обмежують можливість використання більш дешевих альтернативних і вторинних енергоресурсів», - зазначив експерт.

Він відніс до таких енергоресурсів біомасу, місцеві відходи, а також надмірне тепло промислових об'єктів (пар, гаряча вода). На Заході цією енергією опалюються цілі міста, що дозволяє мінімізувати тарифи, повідомляє Янг. «Індивідуальна експлуатація котлів небезпечна для життя, а самі вони шкідливі для навколишнього середовища і в цілому енергетично неефективні», - додав фахівець.

Янг упевнений, що робота централізованих тепломереж повинна бути орієнтована насамперед на інтереси споживача. «У мешканця повинна бути можливість підписувати 2-сторонні угоди з енергопостачальниками, щоб підвищити конкуренцію між ними, а значить, і якість надаваних послуг, - вважає експерт. - Потрібна довгострокова програма розвитку теплового господарства на основі «довгих» приватних інвестицій у тісній співпраці з державою».

Така програма повинна передбачати впровадження сучасних теплопунктів, оновлення трубопровідної мережі, сучасну теплоізоляцію будинків. А також подальший розвиток в Україні комунальної когенерації - одночасного виробництва тепла та електроенергії.

Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

350