Перепис населення дозволить отримати точні дані про расовий, етнічний та національний склад населення України. Про це ForUm'у повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

Вона зазначила, що в Україні спостерігаються загальноєвропейські тенденції скорочення європеоїдної раси і збільшення кількості інших рас.

«Європеоїдна раса в усьому світі сьогодні живе за законами звуженого відтворення. Тобто вмирає її представників більше, ніж народжується, а азіатська і африканська раси розвиваються за законами розширеного відтворення – народжується значно більше, ніж помирає», - пояснила вона.

За її словами, така тенденція у країнах Західної Європи призвела до того, що демографічні зміни тягнуть за собою політичні.

«Не випадковими є заяви лідерів західних країн, зокрема, канцлера Німеччини Ангели Меркель з провалу політики мультикультурності.

Лібанова вважає, що жодна країна у світі не зможе виставити бар'єр проти міграційних потів.

«Я не бачу, яким чином можна це зробити, оскільки процес відновлення нетитульної раси вже йде всередині європейських країн», - сказала вона.

Говорячи про Україну, директор Інституту демографії і соцдосліджень заявила, що ця тенденція чекає і нашу країну.

«Мені невідома жодна країна, яка зуміла б зупинити потік нелегальної міграції. До нас будуть їхати, незважаючи на те, що наша країна менш приваблива, ніж країни Західної Європи. І мені дуже цікаво подивитися результати перепису, щоб побачити, скільки нелегальних іммігрантів вже в Україні. Перепис – єдина можливість побачити», - відповіла вона.

Лібанова прогнозує, що в Україні, у порівнянні з 2001 роком (проводився попередній перепис населення - Ред.), з'явилася багато вихідців із країн Південної Азії, зокрема, Китаю та Кореї.

Говорячи про співвідношення українців і росіян, директор Інституту демографії і соцдосліджень спрогнозувала, що кількість людей, які вважають себе українцями, збільшиться.

«Завжди більше людей записуються представниками титульної нації. Крім того, у сільській місцевості народжуваність вища, ніж у місті, при тому, що у сільській місцевості українців живе більше, ніж у містах», - повідомила вона.

Також Лібанова прогнозує, що кількість громадян України, для яких українська мова є рідною, збільшиться у порівнянні з даними перепису 2001 року.

«Тенденція останніх років у тому, що у російськомовних сім'ях діти вільно володіють українською мовою, оскільки вивчають її у навчальних закладах, тому я не думаю, що українську рідною вкажуть менше респондентів, ніж у 2001 році, швидше, навпаки», - припустила вона.

Крім того, Лібанова зазначила, що при проведенні перепису категорично заборонено вимагати від респондентів показувати будь-які документи, які підтверджують їхні відповіді.

«Все буде відбуватися на віру. Коли мене у радянські часи вчили демографії в інституті, то говорили, що в СРСР завжди заміжніх жінок приблизно на 4 млн більше, ніж одружених чоловіків. Проблема суб'єктивності відповідей завжди існувала», - пояснила вона.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590