Міністерство охорони здоров'я прогнозує, що з червня цього року розпочнеться реалізація ліків для хворих на гіпертонію за референтними (порівняльними) цінами. Про це на брифінгу заявила перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Мойсеєнко, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
«Ми абсолютно сподіваємося, що вже з літа ми почнемо етап встановлення референтних цін», - сказала вона, додавши, що протягом тижня МОЗ має винести на розгляд уряду проект постанови, запропонувавши механізм реалізації пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих на гіпертонічну хворобу.
Мойсеєнко пояснила, що пілотний проект щодо забезпечення лікарськими засобами хворих на гіпертонічну хворобу буде впроваджуватися у два етапи протягом 2012 року.
«Перший етап - впровадження справедливих референтних цін, другий етап, коли будуть закладатися у бюджет певні кошти для відшкодування витрат при захворюванні на артеріальну гіпертензію», - сказала вона.
Крім того, за словами першого заступника міністра, ще одним напрямом уряду стосовно встановлення референтних цін і реімбурсації стануть життєво необхідні ліки для пацієнтів з цукровим діабетом.
Референтна ціна на лікарський засіб - це ціна, визначена уповноваженим державним органом на основі порівняння вартості лікарських засобів, аналогічних за формою випуску (наприклад, таблетка, капсула і т.д.); вміст діючої речовини (одна і та ж субстанція за міжнародними непатентованими назвами ) кількості одиниць лікарського засобу в одній упаковці (наприклад, кількості таблеток).
Встановлення порівняльної (референтної) ціни на ліки - це інструмент визначення об'єктивних ринкових цін, що обумовлено наявністю на ринках європейських країн значної кількості виробників фармацевтичної продукції, аналогічних лікарських засобів, а також обмежених можливостей (або доцільності економії витрат) державних або страхових бюджетів на фінансування забезпечення лікарськими засобами. Більшість країн застосовують практики порівняльного аналізу зовнішніх і внутрішніх цін на аналогічні лікарські засоби.
Реімбурсація - це система відшкодування коштів, витрачених населенням на амбулаторне споживання медикаментів.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що з 1 травня будуть введені референтні ціни на ліки від гіпертонії та діабету.
Впровадження референтних цін дозволить знизити вартість ліків для гіпертоніків на 25-30%, заявив голова Державної служби лікарських засобів Олексій Соловйов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом