13 квітня православні відзначають Страсну п'ятницю. Цей день присвячений спогадам про суд над Ісусом Христом, його розп'яття і хресну смерть на Голгофі, зняттю Його тіла з хреста і поховання. Богослужіння Великої п'ятниці включає триразове прочитання євангельського оповідання про ці події.
Страсна п'ятниця - особливий день, в який, за статутом, потрібно утримуватися від вживання їжі до винесення Плащаниці, а після цього можна їсти лише хліб і пити тільки воду. Всі приготування до свята Великодня потрібно закінчити у Чистий четвер, щоб у Велику п'ятницю ніщо не відволікало від молитов і служб.
Відповідно до давньоруської традиції, у Велику п'ятницю у церквах здійснюється поклоніння плащаниці - плату, на якому зображений у повний зріст Господь Ісус Христос, який лежить у труні. Після виносу Плащаницю встановлюють на спеціальному узвишші у центрі храму. Її прийнято умащувати пахощами і прикрашати квітами в пам'ять про те, як жінки-мироносиці помазали пахощами Тіло похованого Христа.
Поклоніння Плащаниці триває два дні - до пізнього вечора суботи, і за кілька хвилин до пасхального хресного ходу її вносять назад у вівтар.
У цей день не здійснюють літургію.
Велика П'ятниця - день глибоких дум і печалі, тому не прийнято веселитися, гуляти, танцювати, співати.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом