Як підкреслив голова Держветфітослужби, сьогодні згідно з чинним законодавством за виробництво неякісних продуктів, які викликають отруєння без смертельних випадків, передбачається невеликий штраф - лише кілька неоподатковуваних мінімумів: «У новому законопроекті за це передбачена кримінальна відповідальність з позбавленням волі. Ви розумієте, що людина може один раз прийняти і залишитися інвалідом на все життя. Тому за такі порушення необхідно нести відповідальність. Це краще, ніж контролювати з усіх боків і накладати штраф у розмірі 17 або 36 гривень. Краще прописати це в законодавстві, для того щоб виробник розумів: у разі таких випадків покарання буде дуже суворим, а отже, кожна людина має право вимагати від виробника відповідних компенсацій за своє здоров'я», - заявив Бісюк.
Він зазначив, що в цьому контексті йдеться не лише про прийняття закону про безпечність та якість харчових продуктів, а мова йде про внесення змін аж до 12 законів України.
Керівник служби підкреслив, що законопроект погоджений з усіма зацікавленими міністерствами і відомствами. За його словами, передбачається, що він набере чинності через 6 місяців після прийняття. Крім того, цей документ стосується безпеки і якості харчових продуктів, що безпосередньо пов'язано зі здоров'ям людини і нації. Саме тому, підкреслив Бісюк, до прийняття законопроекту необхідно підійти виважено і вводити в дію поетапно. При цьому він висловив сподівання, що парламент прийме законопроект у першому читанні ще до початку літніх канікул.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом