4-5 квітня у Києві проходить конференція з питань підготовки до проведення в Україні та Польщі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Під час конференції експерти обговорили питання безпеки, оптимізації прикордонних і митних процедур, обмінялися досвідом з представниками країн, які вже приймали європейський і світовий футбольні чемпіонати, розглянули проблемні питання, що виникають на кордоні, а також досягнення у підготовці України та Польщі до футбольного чемпіонату Європи 2012 року. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби.

Конференція була організована Держприкордонслужбою спільно з Місією Європейської Комісії з надання допомоги у питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM).

Держприкордонслужба України завершила практичний етап підготовки до європейського чемпіонату з футболу.

«Нами сформована нормативно-правова база, відпрацьовані і узгоджені технології пропускних операцій, уточнені підходи до складових безпеки під час пропуску через кордон і т.п. Ще у лютому ці питання були розглянуті на розширеному засіданні колегії прикордонного відомства і сплановані практичні дії з підготовки персоналу та технічних засобів контролю у діяльності за новою технологією пропускних операцій», - сказав глава Держприкордонслужби Микола Литвин.

На основі комплексного аналізу щодо учасників фінальної частини, жеребкування, стану інфраструктури пунктів пропуску прикордонним відомством спільно з Державною митною службою визначено 32 основних пункти пропуску, через які буде здійснюватися основний пропуск учасників футбольного чемпіонату і його гостей. Це 16 автомобільних, 11 залізничних та 5 повітряних пунктів пропуску. За результатами розрахунків загальне збільшення пасажиро-транспортного потоку очікується у середньому на 40%. Наприклад, у повітряних пунктах пропуску очікується найбільше навантаження, тільки щодо аеропорту «Бориспіль» прогнозується до 6 тисяч осіб на годину, а менше щодо «Львова» - до 2,5 тисяч осіб на годину.

Для якісного пропуску громадян вже апробована більш досконала модель пропуску через Державний кордон. Так, на авіаційному напрямі оформлення пасажирів здійснюватиметься у літаку, біля трапу літака та у єврокоридорах. При цьому буде застосовуватися попередня перевірка громадян в аеропортах вильоту, завчасне надання авіакомпаніями списків пасажирів, розмежування потоків пасажирів регулярних рейсів і вболівальників тощо.

На автомобільних напрямках буде застосовуватися принцип однієї зупинки та оформлення пасажирів без виходу із транспортного засобу, пропуск офіційних делегацій і організованих груп на окремих єврокоридорах, розмежування автомобільних потоків учасників і гостей Євро-2012 з іншими відвідувачами країни, здійснення спільного контролю на українсько-польському кордоні на території, а також російській ділянці – як на території України, так і на території Росії.

На залізничному сполученні основним принципом стане оформлення пасажирів під час руху поїздів, зміни колісних пар або під час пересадки пасажирів, а також на кінцевих станціях.

Зараз активно ведеться мовна підготовка прикордонників, яка проходить на базі відомчих навчальних центрів, Київського національного лінгвістичного університету з залученням експертів США, Місії EUBAM, МОМ та навчальних центрів Туреччини. До 1 червня весь персонал, задіяний у пропускних операціях, матиме відповідний рівень спілкування. Також особовий склад пунктів пропуску переодягнуть у нову форму, розроблену з урахуванням сучасних тенденцій професійного дизайну та правоохоронної діяльності прикордонного відомства.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315