Органи Антимонопольного комітету України розпочали розгляд 36 справ за ознаками порушення конкурентного законодавства та надали учасникам ринку лікарських засобів 1506 рекомендацій утриматися від встановлення економічно необґрунтованих цін на медпрепарати. Про це повідомила заступник голови комітету Лариса Колесник під час круглого столу, повідомляє прес-служба АМКУ.
«Підставою для проведення дослідження стало значне підвищення цін на окремі лікарські засоби в Україні та численні випадки поширення неправдивої реклами», - йдеться у повідомленні.
З метою визначення факторів, які впливають на ринок, фахівці АМКУ, зокрема, опитали понад 500 суб'єктів господарювання, які мають ліцензії на оптову реалізацію лікарських засобів, органи влади та експертів ринку.
Комітет визначив 10 лідерів оптового фармацевтичного ринку і почав перевірку їхньої діяльності на предмет дотримання вимог конкурентного законодавства.
«Серед 138 регіональних ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами на 16 із них виявлені ознаки олігополії (структура ринку, при якій в одній галузі домінує невелика кількість конкуруючих фірм, при цьому одна чи дві із них виробляють значну частку продукції даної галузі, а поява нових продавців ускладнена або неможлива), на 94 - ознаки індивідуальної монополії», - зазначає прес-служба.
Колесник звернула увагу представників ринку на необхідність своєчасного і повного надання інформації на запити Комітету, надіслані у рамках дослідження. Адже ненадання інформації у строки або у неповному обсязі, у відповідності до законодавства, тягне за собою відповідальність.
Тим часом учасники круглого столу обговорили проблемні питання галузі та перспективи розробки чесних правил поведінки на фармацевтичному ринку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом