Розробка Столичного стандарту здоров'я триватиме у робочих групах, сформованих із практикуючих медиків міста, кожна група візьме на себе підготовку пропозицій щодо однієї із актуальних проблем столичної охорони здоров'я. Результати роботи груп стануть складовими Столичного стандарту здоров'я. Такі підсумки круглого столу між представниками трудових колективів лікувальних установ і фахівців КМДА,який пройшов 30 березня на базі Центральної районної поліклініки Шевченківського району.
Нагадаємо, що на початку лютого голова КМДА Олександр Попов закликав медичних працівників до обговорення актуальних проблем медичної сфери. За два місяці відбулося понад 50 зборів трудових колективів в усіх районах міста. Переважна більшість колективів прийняли рішення делегувати своїх представників для розробки на рівні КМДА Столичного стандарту здоров'я.
За результатами проведення круглого столу представники медичних колективів прийняли резолюцію і визначся з членами оргкомітету. «Медична реформа, без сумнівів, потрібна столиці, але підходи до реалізації основних посилів закону повинні включати специфіку Києва як мегаполіса, особливості окремих районів, особливості лікувальних установ і стан матеріально-технічної бази... Ми, фахівці у різних сферах медицини, хочемо, щоб наші знання і досвід служили на користь київської громади», - йдеться у резолюції.
До оргкомітету було обрано лікаря-терапевта поліклініки Голосіївського району Євгена Черняхівського, сімейного лікаря амбулаторії сімейної медицини Дарницького району Світлану Хилько, завідувача неврологічного відділення поліклініки №1 Шевченківського району Людмилу Козарук та двох головних лікарів – поліклініки №1 Печерського району Галину Барановську та Центральної поліклініки Шевченківського району Ігоря Королика.
Також під час круглого столу були визначені і основні напрями подальшої роботи. Найбільш гострими були визнані питання, пов'язані з відкриттям і логістикою розміщення у районах міста амбулаторій сімейної медицини, питання реорганізації поліклінік, розробки інструментів мотивації праці медичних працівників, таких, як заробітна плата і житло для медпрацівників, правові питання, інтереси середнього медперсоналу, підготовки кадрів, а також питання вузьких спеціалістів. Передбачається, що по кожному з визначених основних питань оргкомітетом буде створена робоча група, до якої увійдуть представники медичних колективів, які виявили у ході обговорень бажання займатися тим чи іншим колом питань. Усього за результатами двомісячних обговорень для розробки Столичного стандарту здоров'я практикуючими медиками Києва було делеговано 108 представників.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом