Зараз для представників громадських організацій немає особливої проблеми отримати шенгенську візу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, сказала директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.
За її словами, було проведено опитування серед голів громадських організацій. Його результати показали, що із 61 опитаного 54 були в країнах ЄС. При цьому Бекешкіна зазначила, що решта 7 не були в ЄС не через відмову у візі, а з особистих причин.
«Хоча деякі вказали, що чутки про складнощі з отриманням візи мали вплив також», - зазначила вона.
Директор фонду також розповіла, що з усіх опитаних тільки п'ятьом було відмовлено в отриманні довгострокової візи без пояснення причини, або вона була не зовсім переконливою.
Разом з тим Бекешкіну турбує те, що при наявності довгострокової візи людина не може їздити в ЄС з особистих питань чи як турист.
Присутній на круглому столі керівник консульського відділу посольства Німеччини Курт Штекль-Штілльфрід зазначив, що це не зовсім так. За його словами, кожен може подорожувати за наявності шенгенської візи, але звертатися потрібно в посольство тієї країни, яка є кінцевою метою поїздки.
Інна Мазура,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом