В Україні буде створено Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами - спеціалізована експертна установа. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України «Про створення Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами» схвалено сьогодні, 21 березня, за поданням віце-прем'єр-міністра України, міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, повідомили ForUm'у у прес-службі Мінінфраструктури.

Національне бюро здійснюватиме об'єктивне технічне розслідування авіаційних подій, серйозних інцидентів, інцидентів, подій, пошкоджень повітряних суден і літальних апаратів на землі, що сталися на території України (йдеться про аварійні події, які відбулися на території України як з її, так і з іноземними суднами, а також про події з українськими літаками, що відбулися на території іноземних держав і в міжнародному повітряному просторі). У сфері компетенції також виявлення фактів порушення порядку використання повітряного простору України.

Крім безпосередньо розслідувань, Національне бюро буде напрацьовувати рекомендації для підвищення безпеки польотів, а також буде поширювати передовий досвід і методи проведення незалежного розслідування, управління безпекою польотів серед персоналу авіакомпаній, підприємств, організацій, органів обслуговування повітряного руху.

До складу Національного бюро, згідно з постановою, увійдуть 40 експертів.

Нагадаємо, створення спеціалізованої експертної організації з розслідування авіаційних подій - незалежної від уповноваженого органу з питань цивільної авіації, передбачене ст. 9 Повітряного кодексу України та ст. 26 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

 
Створення Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами дозволить врегулювати правовий статус експертної організації та проведення розслідувань авіаційних подій та інцидентів, сприятиме вдосконаленню рівня безпеки польотів шляхом проведення незалежного розслідування та попередження авіаційних подій та інцидентів у майбутньому.

У Західній, Центральній та Східній Європі вже створені і функціонують незалежні постійно діючі органи розслідування авіаційних подій та інцидентів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

600