Столиці України потрібен не просто досвідчений управлінець, а лідер з глибоким аналітичним розумом.

Так прокоментував результати недавнього дослідження громадської думки «Профіль ідеального мера» соціальний психолог Олег Покальчук, повідомляє «УРА-Информ».

«Безумовно, враховуючи величину і значимість інфраструктури, на першому місці повинні бути управлінські здібності, але особливі. Київ - це не просто величезна інфраструктура, це інфраструктура з дуже складним конспірологічним нутром. Тут маса корупційних схем, договорів, змов. Все це вимагає великої аналітичної, може, навіть слідчої роботи. Тому Києву потрібна така людина, яка зуміє спокійно і професійно уцьому розібратися», - зазначає експерт.

«По-друге, це має бути не просто господарник. Він повинен розуміти всю глибину і складність цього господарства. І третя важлива риса - це зовнішній досвід. Тому що якщо ми беремо керівника, кар'єрний зріст якого відбувався у столичних кабінетах, бізнес- і політтусовці, зрозуміло, що за ним тягнеться шлейф «сімейності» та місцевої клановості. А у що це виливається для Києва і киян, ми вже відчули», - вважає Олег Покальчук.

За словами Ольги Балакірєвої, голови правління Інституту ім. Яременка, який проводив дослідження, більшість респондентів хоче конструктивного та професійного мера, який працює в інтересах жителів міста. «Серед іншого, він повинен бути врівноваженим, налаштованим на співробітництво, проводити поступові реформи, знаходити спільну мову з усіма, включаючи опонентів, має вирішувати будь-які проблеми, - зазначила соціолог. - Також майбутній мер, на думку киян, повинен мати досвід управління містом (72%) або державного управління (63,8%). Команда повинна тільки допомагати йому вирішувати господарські питання (63,8%), а не робити це самостійно. Також, на думку респондентів, у мера не повинно бути сімейного бізнесу, оскільки він всі сили повинен віддавати роботі на киян (61,4%) ».

Опитування проводилося з 10 по 20 лютого у рамках всеукраїнського моніторингу. Усього опитано 2018 респондентів. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю за місцем проживання респондента «віч-на-віч». Похибка вибірки становить 1,85-3,1%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

336