Через 20 років Україна отримала місце на орбіті для свого першого телекомунікаційного супутника. Держпідприємство «Укркосмос» домовилося з компанією Eutelsat про спільне використання орбітальної позиції для супутника «Либідь», що дозволяє надавати послуги телебачення, телефонії та інтернет-доступу, пише «Комерсант-Україна».

Перший український телекомунікаційний супутник «Либідь» нарешті отримав місце на орбіті. Напередодні держпідприємство «Укркосмос», яке розвиває проект, повідомило про домовленість спільно використовувати орбітальну позицію 48° східної довготи з одним із найбільших у світі операторів супутникового зв'язку - французькою Eutelsat. Робота «Либіді» в іншій орбітальній позиції, виділеній Україні ще у 2000 році - 38,2° - заважала супутникам французької компанії.

«Ми вели переговори весь минулий рік і вирішили виводити супутник на ту орбіту, де вже є супутники Eutelsat», - розповів директор «Укркосмосу» Сергій Капштик.

Телеканали ще не отримували пропозицій від «Укркосмосу». «Зараз ми задоволені роботою з супутниками Amos. Але все буде залежати від ціни і гарантій якості передачі сигналу», - говорить президент медіагрупи StarLightMedia (ICTV, «Новий канал», СТБ, М1) Олександр Богуцький. А ось перспективи «Укркосмосу» на ринку інтернет-доступу за технологією VSAT конкуренти вважають сумнівними. «Ми є фактично єдиним оператором на ринку, працюємо вже більше 10 років, і у нас всього 6,7 тис. абонентів. Кого ще вони хочуть підключити?»- дивується директор з розвитку «Датагруп» Максим Смілянець.

Роботи зі створення «Либіді» велися з початку 1990-х років, у проект неодноразово вносилися зміни, а терміни запуску переносилися. Реалізація проекту активізувалася у 2009 році, коли Кабінет міністрів залучив для фінансування будівництва супутника кредит Канадського експортного агентства на суму $254,6 млн під держгарантії. У 2010 році почалося будівництво «Либіді» спільними зусиллями канадської компанії MacDonald Dettwiler and Associates і російського підприємства «Інформаційні супутникові системи ім.Решетньова». За словами Капштика, зараз будівництво наближається до завершення - збирання супутника відбудеться у Росії, звідки він буде доставлений на космодром Байконур. Запуск «Либіді» намічений на кінець 2013 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

582