Приватні маршрутки і надалі будуть змушені або знижувати ціни на проїзд, або серйозно поліпшувати якість обслуговування киян. В іншому разі приватні перевізники програють конкурентну боротьбу комунальному транспорту, вважає керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу «Перспектива» Євген Черненко.

«Вважаю, що недавнє зниження тарифів на проїзд окремими приватними перевізниками - тільки початок процесу. Надалі більшість маршрутників, якщо не всі, будуть змушені або знижувати ціни на проїзд, або серйозно поліпшувати якість обслуговування киян. Інакше їм не встояти у конкурентній боротьбі з комунальним транспортом», - сказав експерт.

Євген Черненко зазначив, що тривалий час приватні маршрутки не відчували серйозної конкуренції з боку комунального транспорту. «Маршрутки, звісно, ​​ не були монополістами ринку перевезень, але серйозної конкуренції від застарілого комунального транспорту не відчували. Це, звичайно, розслабляє. Тому на маршрутки стільки нарікань з боку киян», - сказав Євген Черненко.

За його словами, останнім часом ситуація у місті змінилася. «Попов почав масово закуповувати новий транспорт (автобуси, тролейбуси), який і за якістю обслуговування, і за ціною виграє у маршруток. У киян з'явився вибір, якого вони були позбавлені десятиліттями. Приватні перевізники опинилися у невигідному становищі. Їм потрібно терміново або знижувати ціни, або покращувати якість обслуговування. Брати пасажира своїм ексклюзивним становищем вже не вийде», - зазначив експерт.

При цьому він висловив припущення, що «до літа, коли Попов випустить на маршрути майже півтисячі нових автобусів, тролейбусів і трамваїв, нові реалії будуть очевидні для більшості приватних перевізників».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

404