Завдяки активним діям Укрзалізниці щодо зміни статусу вантажних вагонів у короткі терміни відомству вдалося повернути з-за кордону велику частину вантажного складу, який перебував там. Про це в інтерв'ю агентству УНІАН повідомив заступник генерального директора Укрзалізниці Петро Науменко.

«На сьогоднішній день наш власний напіввагон абсолютно керований і перебуває за межами України рівно стільки, скільки належить за технологічними нормативами. У той же час, вантажний рухомий склад, який залишився інвентарним, виходить за межі України і залишається за межами нашої держави у середньому по 44-47 діб. Багато вітчизняних підприємства орієнтовані на роботу на експорт, і ми повинні забезпечити це навантаження, але є питання з приводу якнайшвидшого повернення цих вагонів назад. Ситуація показує, що наш вагон інвентарного парку за кордоном використовує безсоромно як хто хоче, заплативши за нього далеко не комерційну ціну. Плата за використання піввагона за межами України не покриває навіть 15% витрат на ремонт і підтримку вантажного вагонного парку у робочому стані», - повідомив Науменко.

До 25% українських піввагонів ще на початку поточного року перебувало на території інших держав, а частина експлуатованого за кордоном критого рухомого складу досягала 60%.

На думку керівництва залізничної галузі, швидке повернення напіввагонів, які перебувають на балансі державних вагонних компаній, є позитивним наслідком зміни їхнього статусу та роботи Українського транспортно-логістичного центру. На противагу цьому, результат щодо інвентарних вагонів не відрізнятиметься від минулорічного.

«Вітчизняні виробники вимагають забезпечити навантаження, у тому числі й на експорт. При цьому окремі вагони 225 діб використовуються на території та інших країн. Піввагони, які були повернуті у лютому, використовувалися за кордоном 189 діб! Цей вагон протягом цього терміну міг би перевезти в Україні більше 2 тис. тонн вантажів!», - зазначив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак.

Передача парку вантажних вагонів Укрзалізниці на баланс державних вагонних компаній дозволила домогтися повернення в Україну 11 тисяч вагонів. Як повідомляла прес-служба відомства, ще у грудні 2011 року у СНД перебувало 12 тисяч вагонів, і наші сусіди не поспішали їх повертати. На початок лютого в Україну повернулися 11 тисяч піввагонів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

381