Два міста на Заході України - Ужгород і Рівне - несподівано увійшли до першої десятки міст з найбільшим рівнем забрудненості повітря. Ці дані надала Центральна геофізична обсерваторія МНС за запитом «УП». Фахівці лабораторії щороку підраховують рівень забрудненості у 53-х містах, де у них встановлені пости, й аналізують повітря на вміст 31 шкідливої ​​речовини, пише «Сьогодні».

Решта лідерів чорного списку знаходяться там уже кілька років. На першому місці, як і у 2010 році, - Маріуполь. Друге місце торік займала Макіївка, третє - Дніпродзержинськ. Цього року ці східноукраїнські промислові центри розбавили Ужгород, Одеса і Рівне.

«Це виглядає дивно, обидва ці міста вибиваються з традиційних реалій. Рівне - зелене місто, де немає промисловості, тому такі дані виглядають сумнівно. Також дивує і Ужгород. Усе решта в мене не викликає сумнівів», - розповів завідувач Лабораторією екобезпеки НАУ Ярослав Мовчан. Обурюються своїм другим місцем і жителі Ужгорода: «Не вірю! У місті всього 120 тисяч населення, немає промислових об'єктів, як воно може бути на перших місцях по забрудненості повітря?» - говорить тамтешній житель Іван.

У самій обсерваторії пояснили, що в Ужгороді значно зросло забруднення формальдегідами - летючою речовиною, яка є до того ж ще й канцерогеном.

«Думаю, причина цього в тому, що знову запрацювали тамтешні меблеві фабрики. Саме під час обробки дерева він виділяється у великих кількостях», - припускає голова Української екологічної асоціації «Зелений світ» Юрій Самойленко. У лабораторії Закарпатського центру з гідрометеорології вважають, що сильній забрудненості посприяли три місяці аномально сухого літа, через що забруднюючі речовини не вимивалися з вулиць міста. Схожі проблеми були й у Рівному.

Київ традиційно займає місця в середині рейтингу, коливаючись між високим і підвищеним рівнем забрудненості. У 2011 році в столиці були перевищені норми забруднення по формальдегіду і діоксиду азоту, зазначають в обсерваторії. При цьому столиця, за даними Держкомстату, вже кілька років на одному з перших місць за обсягом промислових викидів. Однак не стати найбруднішим містом Києву допомагають протяги. У Києві викиди швидко видуваються, на відміну від Ужгорода, який загороджують гори. Найчистішим містом країни вже декілька років поспіль екологи називають Комсомольськ, що в Полтавській області, незважаючи на те, що там є кілька великих заводів, найбільший з яких - гірничо-збагачувальний комбінат.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1820