Прем'єр-міністр України Микола Азаров запропонував трьом студентам закарпатських вузів: Мілану Куштулінцу з Мукачівського державного університету (факультет менеджменту і підприємництва), Олександру Сливку з Ужгородського національного університету (юридичний факультет) і Михайлу Гнетилу із Закарпатського державного університету (факультет економіки і туризму) стати його радниками на громадських засадах. Відповідна пропозиція у глави уряду з'явилася під час лекції «Як в Україні забезпечити сталий соціально-економічний розвиток», яку він прочитав для студентів вищих навчальних закладів Ужгорода, повідомили ForUm'у в прес-службі Кабміну.

Під час лекції прем'єр-міністр звернувся до студентів з проханням висловити їх бачення актуальних питань розвитку соціальних і економічних процесів, що відбуваються в нашій країні. Азаров запросив на сцену трьох слухачів, яких вибрали студенти зі свого кола, і запропонував їм бути опонентами глави уряду.

Насамперед прем'єр-міністра цікавило, що, на думку студентства, уряд робить неправильно і що необхідно виправити. «Мені не потрібні позитивні відгуки про роботу уряду. У першу чергу я хочу запитати у студентів: що, на вашу думку, уряд робить неправильно, що необхідно виправити», - сказав він.

«Я вважаю, що поки всі дії уряду є правильними, але за короткий час не можна розвинути економіку і підняти її з ями. Повинно пройти років 10 - 15», - сказав студент-юрист.

Прем'єр-міністр підтвердив судження студента. «За рік-два підняти країну, підняти економіку неможливо, але якщо з року в рік наполегливо працювати - ми зможемо протягом 10-15 років зробити Україну процвітаючою європейською країною», - сказав прем'єр-міністр, додавши, що для цього потрібна політична стабільність і єдність усіх гілок влади.

Разом з тим Азаров нагадав, що завжди напередодні виборів з'являється велика кількість провокаторів, які намагаються підірвати політичну стабільність в країні. Глава уряду спрогнозував, що під час виборчої кампанії в парламент будуть висуватися відверто популістські гасла, коли окремі кандидати обіцятимуть після приходу до влади золоті гори: вдвічі збільшити розмір пенсії, зарплати чи стипендії, створити мільйони додаткових робочих місць.

«Політичних провокаторів, особливо напередодні виборів, буде дуже багато. І їхнє головне завдання - підірвати довіру до влади. А підірвана довіра до влади відразу ж підриває довіру до економічних та політичних кроків влади. Ошуканих людей набагато простіше направити на прийняття неправильних рішень», - зазначив Азаров.

Наприкінці лекції глава уряду запропонував слухачам вибрати з трьох студентів, які йому опонували, того, хто, на їхню думку, найбільш підготовлений для того, щоб у майбутньому стати прем'єр-міністром.

Нарешті він запропонував: «Я запрошую цих молодих людей стати моїми радниками на громадських засадах».

«Коли ви будете прем'єр-міністрами, вам доведеться приймати непрості рішення. Єдино вірних рішень не буває. У будь-якому рішенні можна знайти як плюси, так і мінуси. Завдання прем'єр-міністра - знайти оптимальне рішення, що буває досить складно», - підсумував Азаров.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

482