Епідемії СНІДу та туберкульозу в Україні продовжують залишатися загрозою національній безпеці і вимагають концентрації різного роду зусиль на лікування та профілактику цих захворювань.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи внесення Кабінетом Міністрів до парламенту двох законопроектів, які стосуються співпраці України з Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, повідомили ForUm'у у прес-службі РНБО.

За словами Клюєва, пропоновані документи покликані підвищити ефективність співпраці з Глобальним фондом, спростити процедури і скоротити час доставки хворим медикаментозних препаратів.

«Україна вкрай зацікавлена ​​ у співпраці з Глобальним фондом, політика якого в останні роки спрямована на підтримку саме державних систем боротьби зі СНІДом і туберкульозом. Пропонована Україні грантова підтримка може стати відчутним внеском у реформування вітчизняної системи охорони здоров'я», - заявив Клюєв.

За його словами, кількість хворих на СНІД в Україні збільшується з кожним роком. Станом на початок 2012 року на диспансерному обліку перебуває понад 120 тис. осіб, носіїв ВІЛ-інфекції та майже 19 тис. хворих на СНІД. При цьому загальна кількість носіїв, за експертними оцінками, значно перевищує офіційно зареєстрованих, повідомив секретар РНБО.

Він заявив, що за останні 25 років від СНІДу померло майже 25 тис. громадян України.

«Незважаючи на те, що в останні 2 роки кількість хворих на туберкульоз не збільшується, а рівень смертності зменшується, епідемія туберкульозу, зареєстрована в Україні з 2005 року, продовжується. Рівень хворих перевищує епідеміологічний поріг у 2-3 рази. Це неприпустимо», - сказав Клюєв.

Він заявив, що держава зобов'язана використовувати всі можливості для мінімізації захворюваності, створення умов для лікування і профілактики цих небезпечних недуг.

Через постійне недофінансування гранти Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією є важливою підтримкою для України, сказав секретар РНБО.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради два законопроекти, спрямованих на державну підтримку реалізації грантів Глобального фонду, у тому числі медпрепарати та діагностичне обладнання, які ввозяться у рамках грантових програм, звільняють від сплати ПДВ і митних зборів.

За останні роки Україна отримала від Глобального фонду грантів на загальну суму 326 млн. дол. У рамках грантових програм кошти спрямовувалися на профілактику поширення ВІЛ-інфекції, у тому числі - передачі від матері до дитини, створювалися умови для забезпечення необхідного лікування тисячам хворих. У даний час реалізується програма щодо створення сучасної мережі лабораторій для діагностики туберкульозу, підвищення якості медичних послуг для хворих.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372