Співробітники Служби безпеки України провели роз'яснювальні бесіди з користувачами інтернету, які атакували державні сайти в період з 31 січня по 2 лютого. Можливість порушення кримінальних справ не коментується. Про це повідомив керівник підрозділу СБУ Валентин Петров.
За його словами, у період атак було встановлено близько 5 тисяс активних користувачів. «Зі значною частиною з них ми провели роз'яснювальні бесіди», - сказав Петров. Він підкреслив, що за дії користувачів мережі, які порушують роботу держорганів, передбачається кримінальна відповідальність, як і за будь-який інший злочин у реальному світі, передає «proIT».
Нагадаємо, що після закриття популярного файлообмінника EX.ua МВС наприкінці січня, десятки держсайтів працювали з перебоями через масовані DDOS-атаки.
Петров вважав за краще не коментувати запитання журналіста про те, чи були заведені проти частини активних користувачів, які атакували сайти, кримінальні справи. Він додав, що найчастіше сайти «досили» неповнолітні з домашніх комп'ютерів, коли дізналися, «що закрився їхній улюблений EX.ua. І батьки були вкрай здивовані, почувши про те, чим займаються їхні діти».
Петров додав, що за 2011-початок 2012 року на сайти держорганів було скоєно 105 спланованих атак угрупованнями з Ірану, Алжиру й Туреччини. Він підкреслив, що сайти не захищені в достатній мірі. Зокрема, у датацентрах, де вони зберігаються, часто не передбачені резервні інтернет-канали.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом