Нинішньої весни можливий невеликий паводок на річках Прип'ять, Західний Буг, Сіверський Донець та деяких закарпатських річках. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу заявив директор Департаменту цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій Василь Квашук.
За його словами, на сьогоднішній день є тільки локальні затоплення територій через забиті дренажі. «Наприклад, у селищі Матроска, Ізмаїльського району (Одеська обл.), у відкачуванні води задіяно 12 одиниць техніки та 30 чоловік особового складу», - повідомив Квашук.
У свою чергу, директор Українського гідрометеорологічного центру МНС Микола Кульбіда додав, що сьогодні на Дунаї спостерігаються значні льодові покриви і снігові запаси, що при активному сніготаненні може викликати серйозні підтоплення на українській частині Дунаю. На решті території України він не передбачає змін у паводку. «За останні дні температура значно зросла. Сніговий покрив знизився у два-три рази. Таким чином, можна говорити про початок весняного паводку, проте він розвивається дуже повільно, тому загрози підтоплення території немає», - зазначив Кульбіда.
За словами синоптика, найближчими днями температура знизиться до -3/-10 градусів вночі і 0/-5 градусів вдень. З 1 по 4 березня очікується чергове потепління на 2-5 градусів. З 4 по 7 березня буде незначне похолодання, але вже з 7 по 14 березня температура вночі підвищиться до -6/-1 градусів, 0/+5 градусів вдень. Активного наростання температури не буде, підкреслив Кульбіда.
За інформацією заступника голови Державного агентства водних ресурсів України Олексія Чинарьова, на сьогоднішній день рівень води у каскаді Дніпра на 2,5-3 метри нижчий критичної позначки, а на річках Дунай і Тиса спостерігається складна ситуація. «Ми готуємося до затоплень у цих регіонах», сказав він і додав: «У басейні Дніпра достатньо вільного об'єму для талих вод. Кисневий режим по всьому каскаду Дніпра не створює загрози задусі риби».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом