У 2011 році затверджені 34 державні стандарти за професіями, що користуються попитом на ринку праці. Про це під час прес-конференції в Кабінеті Міністрів розповів міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. Він зазначив, що в розробці цих стандартів активну участь брали і роботодавці, і вчені, повідомили ForUm'у в Департаменті інформації та масових комунікацій секретаріату Кабінету Міністрів України.

Прикладом такої співпраці, за словами міністра, є агрегований або розширений державний стандарт з професії «Зварювальник».

«Ця професія дуже затребувана на ринку праці. Цей стандарт розробляли спільно з Інститутом електрогазозварювання ім. Є. О. Патона Національної академії наук України. Стандарт був підготовлений у відповідності з міжнародним стандартом якості ISO. І відповідний галузевий сертифікат також відповідає міжнародним стандартам», - розповів міністр.

«Зараз у стадії розробки знаходиться ще понад 60 державних стандартів з актуальних на ринку праці професій. Практично вже завершені такі державні стандарти, як наприклад: «Верстатник широкого профілю», «Деревообробник будівельний», «Обробник будівельний», який об'єднує 6 професій, «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж» та інші. Крім того, важливим у системі розвитку професійно-технічної освіти є залучення соціальних партнерів. Торік Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вперше уклало договори про співпрацю і з Федерацією роботодавців, і з відомою компанією СКМ, і з групою роботодавців хімічної галузі GROUP DF», - сказав він.

Серед прикладів співпраці з соціальними партнерами, за словами Табачника, - є співпраця з компаніями-виробниками будівельного напряму «Хенкель Баутехнік Україна» та «Кнауф Маркетинг Україна». «Сьогодні разом з цими компаніями, на базі професійно-технічних навчальних закладів функціонують 24 навчально-практичні інноваційні центри з підготовки робітників високої кваліфікації. Створені різні модулі. Цього року створимо ще 3 такі центри», - підкреслив міністр.

Як зазначив Табачник, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту почало активно впроваджувати конкурси професійної майстерності серед учнів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів.

«Вони користуються надзвичайною популярністю. У 2011 році 30 переможців таких конкурсів відзначені стипендією Президента України, а цього року заплановано проведення 5 конкурсів таких робітничих професій: агент з організації туризму, слюсар з ремонту автомобілів, пекар, монтажник гіпсокартонних конструкцій і продавець продовольчих товарів», - резюмував міністр.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

621