Проводка суден через Керченську протоку не припиняється: судна в льодових умовах проводить потужний на Азовському морі криголам «Капітан Бєлоусов».

Як повідомили ForUm'у в прес-службі Міністерства інфраструктури, за вихідні, 11-12 лютого 2012 року в південній частині Азовського моря криголам «Капітан Бєлоусов» звільнив від льоду вісім суден.

При цьому для підтримки суден у робочому стані і забезпечення їх готовності до продовження руху криголамом здійснено аварійне постачання для п’яти суден палива (по 4-5 тонн) і питної води. Станом на 15:00 13 лютого «Капітаном Бєлоусовим» уже успішно проведено в Чорне море одне судно, ще три судна зосереджені на вході в Керченську протоку і готові до проходження протокою. Про це повідомив заступник голови Державної інспекції України з безпеки на морському і річковому транспорті Микола Севірін.

Проводка суден з Азовського в Чорне море здійснюється лише в денний час у каравані, до складу якого, враховуючи заходи безпеки і погодні умови, входить максимум два судна. У нічний же час «Капітан Бєлоусов» продовжує обколювати судна, проводка яких запланована на наступний день, і зосереджує їх біля входу в протоку.

«Усі вісім суден, які мають намір рухатися Керченською протокою, будуть виведені з Азовського моря вже сьогодні-завтра. Після цього буде сформований новий караван суден у південній частині Керченської протоки, який пройде в напрямку Бердянського і Маріупольського портів», - зазначив Севірін.

Організація плавання в льодах - складний технологічний процес, який вимагає ретельної попередньої підготовки. Принцип проведення такої: для льодової проводки кілька суден об'єднують в караван, попереду якого йде криголам, що прокладає шлях для руху суден. Місце в каравані суден визначається з урахуванням їх технічних характеристик, розмірів судна, міцності його корпусу, потужності двигунів, маневрених елементів, завантаження, технічного стану, досвідченості капітана і конкретної льодової обстановки.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338