Самохідна баржа «Кам'янець Подільський» з українським екіпажем і дві сербські баржі з буксиром опинилися затиснутими кригою на річці Дунай у районі сербського міста Смедерево, за 50 кілометрів від Белграда, у крижаному полоні опинилися 13 моряків, пише у понеділок місцева газета «Політика» з посиланням на службу цивільної оборони Смедерево.

Наприкінці січня у Європу прийшли сильні морози, жертвами яких за останні десять днів стали близько 500 осіб. Влада Угорщини 10 лютого випустила офіційне розпорядження, яке пропонує припинити судноплавство на Дунаї через льодостав. Заборона на судноплавство раніше набула чинності у Сербії, оскільки основні водні артерії країни - річки Дунай, Сава і Тиса - вкрилися кригою. Очікується, що потепління прийде у регіон вже у середині цього тижня.

На баржі «Кам'янець Подільський» перебуває 11 українських матросів, а на буксирі сербської баржі блокованими опинилися двоє людей. Обидва екіпажі відчувають гострий брак продовольства і води, які можуть бути доставлені тільки за допомогою вертольота. При цьому українцям, за наявними у «Політики» відомостями, їжі і води може вистачити на найближчі чотири або п'ять днів, а сербам - тільки до кінця понеділка, повідомляє РІА «Новости».

«У наших моряків залишилося їжі та води тільки до кінця дня... Вони запросили про екстрену допомогу. Українське судно намагалося дійти до берега, але не встигло. Їхні 11 матросів також блоковані, і вода та їжа у них закінчуються. Тим часом, Дунай повністю покритий кригою. Єдина можливість надати допомогу - терміново прислати вертоліт», - сказав у бесіді з «Політикою» глава смедеревського пароплавства Храніслав Міркович.

Повідомляється, що сербські баржі перебувають на відстані 300 метрів від берега, а «Кам'янець Подільський» - за 200 метрів.

У даний час штаб Цивільної оборони Смедерево запросив уряд Сербії надати допомогу для порятунку заблокованих моряків.

Як пише видання, на сербських баржах знаходиться небезпечний вантаж - 2,7 тисячі тонн мазуту. Крім того, раніше, також неподалік від Смедерево, льоди затиснули дві болгарські баржі, екіпаж яких вдалося евакуювати. Проте на їхньому борту знаходиться близько 3 тисяч тонн добрив.

«Не виключена небезпека розливу (цих вантажів) на Дунаї, і якщо це станеться, це буде катастрофа. Розлив може статися, коли почнеться льодохід», - сказав Міркович.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

384