Поки українці з нетерпінням чекають закінчення морозів, медики попереджають: разом з теплом до нас прийде і грип. Причому нарівні зі штамами «Брісбен» і «Каліфорнія», що вже прижилися в Україні, імунітет українців випробовуватиме на міцність і новий вид вірусу - «Фінський». Правда, епідемію фахівці МОЗ поки не прогнозують, пише «Сьогодні».
За даними Центру грипу та ГРВІ, епідпоріг поки не перевищено в жодному з регіонів, хоча показник захворюваності зріс за тиждень майже на 10%: на 10 тисяч населення припадає 40 хворих. А епідемію оголошують, коли хворіють 100 ос. на 10 тисяч. Але це в середньому, а по областях показники відрізняються: так, на малонаселеній Івано-Франківщині хворіють менше 24 ос. на 10 тисяч, а на Дніпропетровщині, де щільність населення висока, - майже 95 людей. За даними Центру грипу, на 5 лютого в Україні захворіли понад 182 тис. осіб. Поки, на щастя, цього року від грипу ніхто не помер (торік - понад 100 жертв). «Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ відповідає середньорічному рівню для цієї пори року. Але в групі ризику - діти до 5 років, люди старше 60-ти, а також ті, хто страждає захворюваннями серцево-судинної системи і діабетом», - розповів завідувач Центру грипу Андрій Олександрин.
Заввідділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології Алла Мироненко говорить: найкраще від грипу допомагають щеплення, але українці їх ігнорують. До речі, ціни на вакцину в поліклініках зараз впали втричі - зі 100 до 35 грн (підходить до кінця термін придатності). «Усього за епідсезон (з жовтня) вакциновано 393,7 тис. ос. або 0,9% від усього населення, в той час як за кордоном прищеплюються в десятки разів більше людей і хворіють тому менше, - говорить Мироненко. - Коли потеплішає (синоптики обіцяють через 10-14 днів. - Ред.), чекаємо настання нового вірусу грипу H3N2 («Фінський». - Ред.), від якого в українців поки що немає імунітету. Але епідемії не очікується». Н3N2 протікає важче від звичайного грипу (температура, гірше самопочуття) і викликає більше ускладнень - бронхіт, пневмонія, особливо у літніх людей.
Лікар-педіатр Наталія Коломієць радить замість щеплень пройти для профілактики курс гомеопатичного лікування (препарати повинен призначити лікар): «Він підвищить імунітет і допоможе не захворіти. Краще це робити восени, але не пізно і зараз. Що стосується щеплень, то їх погано переносять діти до 3 років і люди старше 60-ти, ризикувати не варто».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом