Відкриття перинатальних центрів у Києві зменшить смертність новонароджених. Про це повідомив начальник Головного управління охорони здоров'я Віталій Мохорєв в ефірі телеканалу «Київ».

За його словами, створення таких центрів дозволить рятувати дітей з критичною масою. «Існує проблема народження дітей, що мають критично малу вагу. Раніше не було можливості їх рятувати, ми не мали необхідних технологій», - зазначив начальник ГУ.

На нові стандарти народжуваності медики перейшли нещодавно. Сьогодні в Києві фіксують вагу новонародженого від 500 грамів, тоді як раніше вважалося можливим «виходити» дитину з вагою не менше 1500 грамів. У КМДА зазначають, що ідея перинатальних центрів якраз в тому і полягає, щоб створити систему виходжування дітей, які раніше були приречені на смерть.

За словами Віталія Мохорєва, торік у Києві померло 255 дітей віком до 1 місяця. Це порівняно невелика цифра, але і її можна було зменшити, маючи сучасні перинатальні технології, які Київ вводить сьогодні.

Нагадаємо, до 2013 року в Києві працюватимуть три перинатальні центри. Один з таких центрів планується відкрити на днях на базі 7-го пологового будинку, відкриття ще одного (з інфекційною спеціалізацією) має відбутися у грудні поточного року на базі 4-го пологового будинку. У 2013 році міська влада передбачила створення у столиці третього перинатального центру - в 5-му пологовому будинку.

Як повідомлялося, глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов ініціював створення Столичного стандарту здоров'я, який дозволив би вивести охорону здоров'я в Києві на якісно новий рівень. Глава міста виразив переконання, що представники всіх лікувальних установ - не тільки керівники, а й рядові медики - повинні брати участь в обговоренні проблем своєї галузі та пропонувати шляхи і способи системного вирішення цих проблем. «Кияни чекають від нас більш ефективних дій. Ми точно знаємо, що створити медицину якісно нового рівня можна тільки за активної участі самих медиків-практиків. Так і будемо робити», - зазначив Олександр Попов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507