Столичні лікарі готові взяти участь у формуванні Столичних стандартів здоров'я та впровадженні цих стандартів у подальшому. Про це йшлося у бесіді лікарів Олександрівської клінічної лікарні з головою Київміськадміністрації Олександром Поповим під час відвідання очільника міста до лікарні.
Медпрацівники лікарні повідомили голові КМДА, що зараз існує багато питань у сфері освіти, вирішення яких можливе за умови постійного діалогу медиків з першими особами міста. Під час спілкування лікарі погодилися з головою КМДА у тому, що бюрократичний апарат, на відміну від рядових лікарів та киян, сьогодні не зацікавлений у проведенні реформ у сфері медицини.
У свою чергу, Олександр Попов запевнив лікарів у тому, що спільними діями опір бюрократичного апарату буде подолано. «У мене немає сумнівів, що разом з вами ми сформуємо і впровадимо у Києві стандарти, які будуть не тільки найкращими в країні, але й відповідатимуть сучасним західним стандартам», - зазначив Олександр Попов.
Як повідомлялося, під час відвідання Олександрівської клінічної лікарні міста Києва Олександр Попов ініціював широке залучення медиків до розробки Столичних стандартів охорони здоров'я. На переконання голови КМДА, саме медики, а не чиновники, повинні визначити стандарти системи охорони здоров'я, які будуть відповідати інтересам і потребам громадян, насамперед, пацієнтів і медичних працівників.
«Якісні та ефективні зміни у системі охорони здоров'я можливі лише як результат конструктивного діалогу та співпраці міської влади з лікарями міста та іншими категоріями медичного персоналу. Представники всіх лікувальних установ - не тільки керівники, але перш за все ті, кого називають «рядовими медиками» - повинні брати участь в обговоренні проблем своєї галузі та пропонувати шляхи і способи системного вирішення цих проблем», - зазначив Олександр Попов.
Глава міста розкритикував бюрократичні підходи у реалізації медичної реформи, коли чиновники дають директиви, але не відстежують реальних процесів і наслідків того, що робиться, а тому не можуть оперативно реагувати на виклики реального життя. На переконаність глави КМДА, «треба визнати, що надмірна бюрократизація управління призводить іноді до потворної деформації. Вже сьогодні ми стаємо свідками, коли створення нового лікувального підрозділу можна порівняти з «тектонічним зсувом», під час якого потерпають насамперед медики. Цього у жодному разі допускати не можна», - зазначив Олександр Попов.
За словами голови Київміськадміністрації, перші кроки з проведення у двох районах столиці експерименту щодо реформування системи охорони здоров'я поки далекі від очікуваного ефекту саме через формалізм і формальне ставлення до роботи з боку міністерських та інших чиновників. «Кияни чекають від нас більш ефективних дій. Ми точно знаємо, що створити медицину якісно нового рівня можна і можливо лише за активної участі самих медиків-практиків. Так і будемо робити», - зазначив Олександр Попов, звертаючись до лікарів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом