1 лютого 2012 р. в Україні стартував третій етап благодійного проекту «Срібна монетка», який реалізується спільно з Всеукраїнською благодійною організацією (ВБО) «Даун Синдром». Мета проекту - збір коштів, які будуть направлені на програми раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна. Зокрема, на програми навчання малюків рахунку і жестової мови.
«Ми вже не перший рік проводимо такі акції і знаємо про чуйність українців не з чуток. Завдяки коштам, зібраним під час акції «Срібна монетка», ми вже змогли обладнати Центр раннього розвитку (ЦРР) для дітей із синдромом Дауна і випустити програму «Дивися і навчайся», за якою наші діти вчаться говорити і читати. Цього року ми направимо всі благодійні внески на подальше навчання малюків. Усе це наближає дітей із синдромом Дауна до дітей, які зазвичай розвиваються, і дає нашим дітям можливість стати повноцінними членами суспільства», - поділився президент батьківської організації ВБО «Даун Синдром»Сергій Кур'янов.
У планах організації - проведення семінарів і тренінгів для батьків та педагогів із світовими фахівцями в галузі освіти дітей із синдромом Дауна. Усі учасники семінарів отримають також методичні посібники, щоб займатися з дітьми навіть в домашніх умовах.
Проект «Срібна монетка» стартував у 2010 році. Він був направлений на збір коштів для обладнання першого в Україні спеціалізованого ЦРР для дітей із синдромом Дауна. Сьогодні це єдиний спеціалізований Центр, можливостями якого користуються понад 350-ти сімей з усіх куточків України, а всі програми для дітей безкоштовні. Гроші були спрямовані на друк та розповсюдження спеціальних програм з розвитку мовлення і навчання читання «See and Learn» («Дивися і навчайся»).
За словами фахівців Центру раннього розвитку, у дітей, що навчаються за програмою «Дивися і навчайся», значно розширюється пасивний словниковий запас, поліпшується концентрація уваги, динамічніше розвивається мислення, вони краще орієнтуються в обстановці, більш охоче взаємодіють, використовують мову в спілкуванні.
Для довідки: За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей з синдромом Дауна. Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків. Усі малюки можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їхніх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям із синдромом Дауна та їхнім сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей у пологових будинках (у 2008 році в будинках дитини зареєстровано 263, а у 2009 році 253 дитини з синдромом Дауна). Медики і педагоги найчастіше керуються застарілими і поверхневими відомостями.
Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована у 2003 році батьками дітей із синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям із синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їхнім сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя.
Зараз ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України.
2 вересня 2010 р. відкрито Центр раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, можливостями якого вже користуються понад 350 сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом