Сьогодні, 30 січня, набирає чинності декрет італійського уряду про підвищення плати при отриманні чи поновленні дозволу на проживання іноземцями.
Про це «УНІАН» повідомили у прес-службі Християнського товариства українців в Італії.
Відповідно до повідомлення, до останнього часу при подачі документів на отримання або поновленні дозволу на проживання іноземці платили 72,12 євро. У цю суму входили послуги пошти, витрати на виготовлення електронного дозволу на проживання та державне мито.
Відтепер іноземці повинні доплачувати до цієї суми при отриманні або відновленні документів 80 євро (якщо дозвіл на проживання видається на термін до 1 року), 100 євро (якщо дозвіл видається на термін від 1 до 2 років) і 200 євро за отримання або відновлення постійного дозволу .
Декрет був схвалений ще урядом Сільвіо Берлусконі. І хоча, як зазначає прес-служба, новий прем'єр Маріо Монті обіцяв переглянути це рішення, проте відповідні міністерства не досягли згоди у цьому питанні.
Гроші, які додатково надійдуть до бюджету у результаті дії цього декрету, влада планує використовувати для створення фонду, який би оплачував депортацію нелегалів, збільшував фінансування правоохоронних органів і на оплату збільшення кількості персоналу у відділах міграції у префектурах.
За словами голови Християнського товариства українців в Італії Олеся Городецького, які цитуються у повідомленні, урядове рішення «ударить по кишенях» 200 тисяч українців.
«Адже звільнені від нового податку лише окремі категорії: неповнолітні діти, політичні біженці, особи, які прибули на лікування. А всі інші легальні мігранти рано чи пізно будуть змушені відновлювати документи, а, отже, і платити новий податок», - зазначив Городецький.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом