24 січня у Палаці Потоцьких у Львові відбулася робоча зустріч делегацій митних служб України та Республіки Польща на чолі з головою Державної митної служби України Ігорем Калєтником та заступником міністра фінансів, генеральним директором Митної служби Республіки Польща Яцеком Капіцею. У робочій зустрічі також взяв участь також голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк. Про це ForUm'у повідомили у прес-службі Держмитслужби.

Калетник підкреслив, що чергова зустріч між головами та експертами митних відомств країн є стратегічно важливою: «Польща - один із найважливіших економічних партнерів України. Тільки у минулому році товарообіг між нашими державами зріс більш ніж на 30% і склав 6 мільярдів доларів. А структура українського експорту та польського імпорту свідчить про те, що ці товари сприяють розвитку внутрішнього виробництва в обох країнах», - зазначив він.

Голова Львівської ОДА Костюк розповів, що Львів та Львівська область готуються стати туристичним плацдармом України. «І весь позитив, який ви напрацюєте під час Євро-2012, буде сприяти розвитку туризму. Ми сподіваємося, що дорога до Європи, яка проходить через митні переходи, стане для нас першим кроком до єдиного європейського простору», - сказав він.

Учасники зустрічі наголосили, що перший досвід ефективних митних процедур пройшов на території Львівщини. Зараз це один із плацдармів, на якому проходять випробування всіх нових підходів у роботі митних відомств України та Польщі.

Голова Держмитслужби Ігор Калєтник зазначив, що успішно діє обмін попередньою інформацією, тобто українська чи польська сторона отримує інформацію про транспортний засіб і його вантаж ще до фактичного перетину ним кордону. «Це дає обом сторонам можливість ефективно протистояти митним правопорушенням», - зазначив він.

Також ефективно працює система раннього попередження, що дозволяє запобігати виникненню черг на кордоні. Це нова форма обміну інформацією на рівні начальників постів, начальників митниць та голів служб. Положеннями системи передбачено інформування у випадку виникнення черги, якщо кількість оформлених транспортних засобів опускається нижче оптимального, визначеного для даного пункту пропуску, а час очікування в черзі становить: у пасажирському русі - більш ніж 2 години; у вантажному русі - більш ніж 6 годин. Ця система дуже плідно працює на українсько-польському кордоні. Українська митна служба вже вийшла на формат аналогічних домовленостей з російськими колегами, білорусами, словаками, завершуються переговори з Угорщиною, і Румунією.

Наприкінці зустрічі глави митних відомств країн підписали протокол про найважливіші домовленості. Зокрема, щодо пілотного проекту стосовно здійснення контролю порожніх транспортних засобів з використанням «Fast Way» у міжнародному пункті пропуску «Краковець-Корчова» у напрямку виїзду з України – в'їзду до Польщі. Йдеться також про продовження роботи служб, спрямованої на прискорення пропуску через державний кордон порожніх транспортних засобів, шляхом виділення для їхнього переміщення окремих смуг руху та здійснення їх спільного контролю на території однієї із держав. Зараз спільний контроль на українсько-польському кордоні здійснюється у пунктах пропуску «Смільниця-Кросценко» і «Устилуг-Зосин». Українська сторона пропонує поширити його дію на інші пункти пропуску на українсько-польському кордоні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

563