У Києві вже є перші жертви зими. Усього за п'ять днів з початку снігопадів та морозу до травмпунктів звернулися майже 800 осіб, пише «Сьогодні». Тільки 17 січня, за даними главку охорони здоров'я, було 123 дорослих і 25 дітей. Найбільше від ожеледиці постраждали в Деснянському (26 осіб), Дніпровському та Оболонському районах (по 17 осіб). За день до цього було понад 170 звернень, 15 січня - майже 140.

У травмпункті лікарні № 1 на Харківському шосе лікарі, кажуть, працюють не покладаючи рук. «Кожного, хто до нас звертається, ми реєструємо. Наприклад, сьогодні (18 січня) до обіду надійшло 25 людей, троє з яких постраждали через ожеледицю. Учора пацієнтів було 65 - п'ять із них отримали травми, посковзнувшись. Адже ожеледь тільки почалася», - сказав завтравмпунктом Володимир Куць. За його словами, торік тільки у них за день надійшло понад 150 осіб. У журналі реєстрації поруч з прізвищами таких пацієнтів лікарі пишуть червоними буквами «ожеледь». Дані про те, де людина послизнулася (точні адреси), потім передаються в главк охорони здоров'я і в райадміністрацію. Наприклад, один з пацієнтів отримав травми поряд з будинком на Харківському шосе, інший, 17-річний хлопець, впав поряд з метро «Шулявська».

У Деснянському районі кажуть, що людей надійшло дуже багато. Люди звертаються із забоями, розтягненнями, переломами і скаржаться не стільки на неочищені тротуари, скільки на слизьку плитку, якою багато викладають вхід до магазинів, фірм або торгових центрів. «Навіть якщо її чимось посипають, вона все одно слизька. А ввечері, коли повертаєшся з роботи, дуже просто послизнутися і впасти. Зі мною саме так і сталося минулої неділі. Добре, що відбулася забиттям і величезним синцем на нозі», - говорить мешканка Оболоні Ірина Редькіна.

У мерії кажуть, що місто прибирають від снігу понад 7 тисяч працівників і 500 одиниць спецтехніки. Крім того, по Києву ходять інспектори і перевіряють, як прибирають сніг. За порушення благоустрою вже складено більше сотні протоколів, за якими світить штраф до 1700 грн.

Видання нагадує, що торік кілька людей, які постраждали від ожеледиці, виграли суди і відсудили компенсації. Юристи кажуть, що у людей великі шанси отримати компенсацію. «Подавати в суд можна сміливо. Якщо можна, заручіться підтримкою свідків. До того ж у лікарні фіксують, що людина постраждала саме через ожеледицю і в якому місці», - говорить юрист Руслан Терновий.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

425