Київська міська державна адміністрація не планує піднімати тарифи на житлово-комунальні послуги цього року. Про це сьогодні на прес-конференції в «Главкомі» заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак.

«Київська державна адміністрація не планує піднімати тарифи цього року взагалі», - сказав він.

Мазурчак нагадав, що міська влада визначає розмір тарифів на квартирну плату та обслуговування прибудинкових територій, а плата за тепло і воду визначається державною комісією. «А ми додаємо лише надбавку за транспортування і реалізацію. На цей рік ми не плануємо піднімати тарифи, якими ми опікуємося, і не плануються підніматися на воду і тепло», - сказав він.

У той же час Мазурчак повідомив, що останнім часом почали масово надходити скарги, зокрема, 450 заяв на call-центр, пов'язані з тим, що люди почали отримувати у січні платіжки, де сума плати за тепло удвічі більша, ніж була у платіжках попереднього місяця. Він пояснив, що це стосується лише тих будинків, де встановлені лічильники тепла.

«Сьогодні колізія виникла тому, що якщо квартирна плата вираховується в метрах, вона до 5 числа отримує платіжку... Якщо є лічильник, то людина не може отримати за попередній місяць, тому що потрібен час для зняття показників лічильника. Організації, які знімають ці показники, виконують цю роботу до 10-12 числа наступного місяця. Відповідно, вони і показники віддають в «Київенерго», після чого їм повертається табуляграм. Відповідно, опалення в платіжці йде не за попередній місяць, а за місяць тому. Тобто, у листопаді був «нуль», а у грудні розрахунки за жовтень, в якому опалювальний сезон був усього 15 днів. У січні отримали показники за листопад, і розмір оплати збільшився, тому що це був повний опалювальний місяць. Людина подивилася і вирішила, що зросли тарифи. Однак багато таких громадян підійшли до ЖЕКів і отримали пояснення. Правда, у нас є факти, що деякі ЖЕКи примудрилися зняти показники за два місяці і дали суму, яка виявилася втричі більшою, тому що фактично підсумовувалися півтора місяці», - пояснив Мазурчак.

Він також повідомив, що КМДА проаналізувала роботу за попередній рік, і виявилося, що ті будинки, які мають лічильники, від 30% до 40% виграють на свою користь у тих, де таких лічильників немає. «Сам лічильник не є засобом енергозбереження, але є необхідним засобом для того, щоб починати проводити заходи з утеплення будинку, економії тепла і будь-якої іншої енергії», - зазначив Мазурчак.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

440