Президент України Віктор Янукович позитивно оцінює результати роботи місцевих органів влади у листопаді-грудні 2011 року щодо забезпечення права дитини-сироти на виховання у сім'ї. Про це заявив на брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.
«У листопаді-грудні намітилася позитивна тенденція у частині влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Зокрема, у грудні у прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу було влаштовано 197 дітей - це вдвічі більше середньомісячного показника 2011 року», - сказав Павленко.
Він підкреслив, що «цей результат досягнуто завдяки принциповій позиції Президента у питанні необхідності розвитку прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, усиновлення та опіки».
За словами Уповноваженого Президента з прав дитини, в цілому станом на 1 січня 2012 року у прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 9905 дітей; створено 594 дитбудинків сімейного типу та 3430 прийомних сімей.
За підсумками 2011 року у прийомних сім'ях та дитбудинках сімейного типу знайшли батьків 1388 дітей, зазначив Павленко. Незважаючи на те, що цей показник дещо менший підсумків 2010 року, тенденція, яка намітилася у листопаді-грудні 2011 року, дає оптимістичний прогноз і впевненість: у 2012 році органи місцевої влади повною мірою виконають обов'язок щодо забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання у сім'ї.
Говорячи про позитивні результати роботи у 2011 році щодо влаштування дітей у прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу, Павленко відзначив зростання цих показників у Київській, Волинській, Донецькій областях та Севастополі. Він звернув особливу увагу на діяльність Дніпропетровської ОДА - в області протягом року в прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу влаштовано вдвічі більше дітей, ніж у 2010 році (237 проти 120).
«Незадовільними ми визначаємо результати роботи у 2011 році у Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Хмельницької областях та у Києві», - сказав Уповноважений Президента.
За його словами, у цілому найбільш активно у 2006-2011 роках розвивалися прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу в Харківській, Чернівецькій, Тернопільській, Кіровоградській, Сумській і Черкаській областях. «Беззаперечним лідером» у цьому питанні Павленко назвав Харківську область, де кожна шоста дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, виховується у прийомній сім'ї або дитбудинку сімейного типу.
«Найгірші показники з розвитку прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу, на жаль, у Києві, а також в Одеській, Луганській, Запорізькій і Миколаївській областях», - додав Павленко.
Окрему увагу Уповноважений Президента звернув на ситуацію, що склалася протягом 2011 року з усиновленням, адже це питання також залишається під пильною увагою Глави держави. «2108 дітей було усиновлено українськими громадянами і 969 дітей - іноземними... Зберігається позитивна тенденція, коли національне усиновлення більш ніж удвічі перевершує міждержавне», - підкреслив Павленко.
Нагадаємо, раніше уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко заявляв, що близько 25% українських сімей готові брати на виховання дітей-сиріт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом