Розпочато реалізацію національного проекту «Повітряний експрес», яким передбачено створення швидкісних пасажирських перевезень між ст. «Київ-Пасажирський» та міжнародним аеропортом «Бориспіль», повідомили ForUm'у в прес-службі Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

«Національний проект «Повітряний експрес» врятує Київ від транспортного колапсу, адже пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» сьогодні досяг 30 тисяч пасажирів на добу і продовжує постійно зростати», - оголосив під час церемонії відкриття будівництва Національного проекту «Повітряний експрес» голова Держагентства Владислав Каськів.

«Повітряний експрес» поліпшить умови обслуговування пасажирів в аеропорту «Бориспіль» до рівня світових стандартів, згідно з якими міжнародні аеропорти повинні мати не менше двох видів транспортних під'їздів. Київський міжнародний аеропорт «Бориспіль» поки має тільки один вид транспорту - автомобільний», - сказав Каськів.

Під час переговорів у Києві 26-28 грудня між Держінвестпроектом та представниками генерального підрядника будівництва корпорації China National Machinery Industry Complete Engineering Corporation сторонами узгоджені головні умови контракту та шляхи його реалізації. Технічний контракт включає низку головних інженерно-будівельних об'єктів проекту, зокрема, будівництво близько 5 км залізничної колії, авіаційно-залізничного комплексу на станції «Київ-Пасажирський», естакади, залізничного шляхопроводу й обслуговуючої трансформаторної підстанції.

Як повідомлялося раніше, кредитну угоду на фінансування реалізації проекту «Повітряний експрес» між Експортно-імпортним банком Китаю та Держінвестпроектом було підписано 20 червня 2011 року в рамках візиту голови КНР в Україну Ху Цзіньтао. Угода передбачає надання коштів у розмірі до 372 мільйонів доларів, проте очікується, що техніко-інженерні рішення, зокрема, зменшення довжини перону і перенесення точки примикання, дозволять зменшити заплановану суму на 10 відсотків і збільшити рентабельність проекту. Будівництво розраховано на строк до двох років. Усього на розвиток інфраструктури Київської області планується залучити 2 млрд доларів протягом 2012 року.

Національний проект «Повітряний експрес» передбачає створення швидкісних пасажирських перевезень між ст. «Київ-Пасажирський» та міжнародним аеропортом «Бориспіль» і розвиток інфраструктури аеропорту. Проектом також заплановано суттєве оновлення рухомого складу і розвиток інших інфраструктурних об'єктів Київської області, зокрема, спорудження Малої кільцевої дороги.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

5238