Колишній глава Української Греко-католицької церкви Блаженніший Любомир (Гузар) вважає, що комунізм і наслідки тоталітарних режимів можна подолати лише за допомогою усмішки.
Про це екс-глава УГКЦ сказав у Києві на прес-конференції під час оприлюднення декларації української інтелігенції на знак солідарності з позицією, викладеною у Зверненні традиційних Церков (УПЦ МП, УПЦ КП, УГКЦ) до українського народу щодо суспільної ситуації в Україні.
Блаженніший Любомир наголосив на тому, що кожен із нас повинен усвідомлювати, що ми не живемо в «ідеальному світі». «Ми живемо у світі, який створило, значною мірою ХХ століття: страшні геноциди, безморальность, дві світові війни, диктатури, тоталітарні держави. Все це залишило нам дуже поганий спадок. Але це не означає, що це не можна виправити, можна», - стверджує він. Тому, на його думку, «нашим завданням сьогодні є почати скромним, але послідовним способом зміни: поважати нашого сусіда, подати руку ближньому, подати руку нужденному, усміхнутися один до одного. Ви можете сказати, що це комуніст, як можна щось зробити за допомогою кумедних речей? Так, це єдиний спосіб, але неймовірно ефективний спосіб перемогти комунізм», - зазначає архієпископ, повідомляє «УНІАН».
При цьому він навів приклад: «Я був за межами України 46 років. У 1990 році вперше повернувся до Львова, і що я побачив, що мене найбільше стривожило? Я йшов по вулицях міста, і ніхто не усміхався. Не мені, а взагалі. Кожен собі йшов понуро і задумливо, голова вниз... Що зробили комуністи? Відучили нас усміхатися. Думаю, якщо ми почнемо усміхатися, і якщо всі почнемо: з самого старшого до самого маленького, то подолаємо цей комунізм». «Я вас запевняю, якщо ми зустрінемо один одного усмішкою, то ми побудуємо кращий світ, і ми залікуємо, вилікуємо ті страшні рани, які нам дали попередні страшні тоталітарні режими. Це наше завдання, наше бажання, наша ініціатива, до якої нас закликали предстоятелі церков. Це не фантастична річ, це щоденний маленький успіх... Крок за кроком, і послідовно ми врятуємо і Україну, і наш рідний народ. І це є наше завдання. Сьогодні є люди, спраглі правди, але є також люди, які бояться правди, однак і до них потрібно дійти», - підкреслив Блаженніший Любомир.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом